У Філадельфійській архиєпархії започаткована «Комора Доброго Самарянина»

18 жовтня 2020

8 жовтня 2020 року під час засідання Філадельфійського деканату однойменної архиєпархії єпископ-помічник Андрій Рабій та сестра Теодора Копин, ЧСВВ, й пан Шин МакЛафлін (Sean McLaughlin), що репрезентували сестер Чину святого Василія Великого, представили попередній план нового соціального проєкту «Комора Доброго Самарянина», що буде розгорнутий в регіоні. Вони служитимуть організаційним комітетом проєкту.

У Філадельфійській архиєпархії започаткована «Комора Доброго Самарянина»

Владика Рабій пояснив, що на створення цього соціального проєкту їх надихнула Ісусова притча про Доброго Самарянина з Євангелія від Луки. Відповідаючи на питання: «Хто є мій ближній?», Ісус привів приклад Самарянина, який заопікувався абсолютно незнайомою особою, що опинилася в нужді. Милосердний Самарянин повівся з чужинцем, як із близьким. Ісус наказав і нам йти й робити те саме.

Розвиток соціального проєкту

Сам проєкт організовується та спонсорується Українською Католицькою Архиєпархією Філадельфії та Сестрами святого Василія Великого з міста Факс Чейс (штат Пенсильванія, США). Головними учасниками проєкту стануть парафії Філадельфійського деканату.

Теперішній план передбачає створення двох осередків — в Катедральному залі у Френкліні та в сестер Чину святого Василія Великого у Факс Чейс.

Програма буде в основному базуватися на збірці продуктів тривалого зберігання та речей першої необхідності для роздачі потребуючим особам чи родинам.

«Ми будемо заохочувати парафії та парафіян приносити продукти, речі першої необхідності, робити грошові внески і виділяти свій час і таланти на допомогу в розподіленні зібраного для потребуючих», — підкреслив владика Андрій Рабій.

Владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії УГКЦВладика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії УГКЦ

Початок акції — День убогого

Певні організаційні деталі та способи забезпечення «Комори Доброго Самарянина» будуть ще уточнюватися до початку програми. Можливо, що будуть також засновані додаткові пункти збору.

Початком розгортання програми має стати 15 листопада, початок посту Пилипівки, що є також четвертим міжнародним Днем бідних, який був проголошений Папою Франциском.

У своєму посланні Папа Франциск нагадує нам: «Простягніть руку бідним. Стара як світ мудрість пропонує ці слова як священне правило, якого слід дотримуватися в житті. Сьогодні ці слова як завжди є актуальними. Вони допомагають нам зосередитися на важливому і подолати перепони байдужості. Бідність завжди одягається в різні одежі й закликає звертати увагу на кожну окрему ситуацію. У всьому цьому ми маємо можливість зустріти Господа Ісуса, чия присутність розкривається для нас в найменшому Його братові чи сестрі» (Див. Мт. 25, 40)».

Запрошення до активності

Цього року, як і два минулих, під час Пилипівки парафії Філадельфійської архиєпархії продовжать свої різдвяні соціальні проєкти в місцевих громадах.

Памфлет та листівка з додатковою інформацією про «Комору Доброго Самарянина» будуть надруковані в парафіяльних бюлетенях та соціальних медіа.

У своєму поясненні владика Андрій сказав: «У навчанні про Страшний Суд, коли Ісуса спитали: „Господи, коли ми бачили тебе голодного чи спраглого, бездомного чи нагого?“ — Ісус відповів навчаючи нас: „Усе, що ви зробили найменшому з поміж вас, ви мені зробили?“ Через „Комору Доброго Самарянина“ ми житимемо Євангельським посланням, яке було проголошене нам як людям віри».

Хто побажає виділити свій час та вміння проєкту, просимо сконтактуватися з єпископом Андрієм Рабієм через пошту за адресою: Archbishop’s Chancery, 810 North Franklin Street, Philadelphia, Pa. 19123 та на електронну пошту: [email protected], а також телефоном 215-627-0143.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ