«У дусі радості прославляймо Бога, що ми знову можемо зібратися в Його домі як Його діти», — владика Кен Новаківський запрошує повертатися до храмів після карантину

1 липня 2020

Впродовж розвитку пандемії коронавірусу Велика Британія, потерпаючи від зростання інфікованих, заборонила публічні богослужіння. На сьогоднішній день у цій країні зафіксовано 312 654 випадки інфікування, з яких 43 730 летальних. Однак, щоденна кількість нових випадків інфікування розпочала знижуватися, тому влада цієї держави поступово впроваджує карантинні послаблення. Зокрема, із 4 липня 2020 року відновиться можливість публічних богослужінь. Саме тому владика Кен Новаківський звернувся окремим листом до духовенства і вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини.

«Четверта неділя по П’ятидесятниці, що є для нас неділею всіх святих Українського народу, коли ми вшановуємо пам’ять всіх святих Русі-України, цього року стане для нас особливою нагодою для святкування, оскільки з 4 липня 2020 року, за дозволом наших державних органів, місця богопочитання знову відкриють свої двері для публічних богослужінь. Отож, з великою радістю можу Вам оголосити, що в день вшанування святих отців і матерів, братів і сестер України, наш собор у Лондоні, а також деякі наші парафії в Англії відновлять публічне служіння Божественної Літургії», — розпочинає своє Звернення із радісної новини преосвященний владика Кен Новаківський, єпарх Лондонський.

Бог завжди з нами!

Продовжуючи звернення до духовенства та вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини, владика Кен підкреслив цей важкий досвід карантину, який унеможливив спільних зібрань вірних на богослужіння, та безперервне служіння Української Греко-Католицької Церкви для своїх дітей. «Упродовж карантину священники служили Літургії та молилось за всіх наших вірних. Також, знаю, що наші вірні єдналися з ними у молитві у час ізоляції та перетворили свої домівки на домашні церкви. Бог завжди з нами! Ми прагнули прийняти Господа в таїнах Євхаристії та Сповіді. Дякуємо Господеві, що в багатьох наших парафіях ми знову можемо приймати Святі Таїнства. Рівно ж, можемо вже планувати хрещення та вінчання у наших парафіяльних храмах», — мовив архиєрей.

«Я знаю, що можу розраховувати на всіх вас…»

За словами правлячого архиєрея, не зважаючи на послаблення карантинних обмежень, ми продовжуємо перебувати у пандемічній реальності. «У цій новій пандемічний реальності, коли ми збиратимемось разом, нам треба буде уважно берегти себе та інших, бо нормальний стан так швидко не повернеться. Нам потрібно буде зробити великі зусилля, щоб підготувати наші церковні приміщення та координувати участь людей, щоб наші вірні могли молитися Богу безпечно. Я вдячний нашому духовенству та нашим парафіяльним радам та волонтерам, які так гарно виявляють свою любов наполегливою і старанною працею. Я знаю, що можу розраховувати на всіх вас, на вашу співпрацю, повагу та взаємопідтримку», — зазначив єпископ.

Посткарантинні оновлення у єпархії

Окрім того, владика Кен Новаківський анонсував про збільшення кількості богослужінь та недільних Літургій у більшості парафій єпархії задля забезпечення безпеки вірних та збереження соціальної дистанції між ними. Деякі ж парафії, у свою чергу, ще готуються до відкриття, забезпечуючи усі вимоги теперішньої ситуації. Окремо автор звернення звернувся до тих людей, які ще відчувають страх з’являтися у людних місцях: «Саме для того, я продовжую звільнення від участі в недільній Божественній Літургії, але прошу вас, якщо ви не маєте можливості ходити до своєї парафії, відкладіть час для молитви вдома та, якщо маєте таку можливість, долучайтеся до онлайн богослужінь».

Радість від можливості бути разом

Наприкінці Звернення до духовенства та вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини владика Кен Новаківський поділився своєю радістю з приводу можливості проведення публічних богослужінь: «Після багатьох днів на ізоляції ми уподібнювалися до псалмопівця, який прагнув повернутися до храму: „Про це я згадую і душу виливаю над собою: як я йшов у громаді, йшов попереду них до дому Божого, посеред гуків радости й хвали, у гурті святковім“. (Пс. 42, 5). У тому же дусі радості прославляймо Бога, що ми знову можемо зібратися в Його домі як Його діти. Нехай нас надихають мученики та святі Руси-України, які свідчили про свою глибоку віру, часто в часи та обставини, набагато складніші, ніж ми переживаємо зараз». Відтак владика поручив усіх покрову Пресвятої Родини, нашого Господа і Спаса Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та святого і праведного Йосифа Обручника.

Текст Звернення преосвященного владики Кена Новаківського до духовенства та вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини у PDF-форматі української мовою

Текст Звернення преосвященного владики Кена Новаківського до духовенства та вірних Лондонської єпархії Пресвятої Родини у PDF-форматі англійської мовою