У День Незалежності України владика Гліб Лончина зустрівся із Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн

28 серпня 2022

24 серпня 2022 року з нагоди Дня Незалежності України владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, очолив Божественну Літургію у катедрі святого Михаїла та святої Ґудули у м. Брюсселі (Бельгія).

Співслужили разом з владикою апостольський нунцій архиєпископ Франческо Коппола, о. Олег Зимак, ЧНІ, адміністратор парафії святого Володимира в Брюсселі, о. Іван Данчевский, парох парафії Різдва Івана Хрестителя у м. Ґент та вікарій єпархії святого Володимира у Бельгії, о. Олексій Медик та о. Ів де Мей (Yves de Mey), ЧНІ. Про це зазначає пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

На Літургії були присутні представники українського та міжнародного дипломатичного корпусу, представники «Пласту», чисельні вірні українці та бельгійці, між якими багато молоді та дітей. Богослужіння супроводжував співом хор української парафії у Брюсселі.

У своїй проповіді владика, беручи за основу євангельську розповідь про оздоровлення біснуватих наголосив, що Господь завжди діє для добра людини, щоб вона жила і розвивалася та закликав молитися за тих, які впроовж сторіч віддавали життя за нашу свободу та за тих, які сьогодні боронять наш край від загарбника.

Після Літургії на центральній площі Брюсселя українці розтягнули 30-метровий синьо-жовтий прапор. У цьому дійстві також взяла участь Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

У розмові з пані Президенткою, владика Гліб подякував їй за підтримку та допомогу, яку Європейська комісія під її проводом вже надала та продовжує надавати українській державі та українському народу та побажав їй Божого благословення у всіх подальших діяннях.

Довідка

Урсула фон дер Ляєн, також Лаєн (нім. Ursula von der Leyen, дошлюб. Альбрехт, нім. Albrecht; нар. 8 жовтня 1958, Іксель, Брюссельський столичний регіон, Бельгія) — німецька політична діячка, член Християнсько-демократичного союзу, міністр оборони Німеччини у 2013—2019 роках; з 1 грудня 2019 року — президент Європейської комісії. За поданням Європейської ради фон дер Ляєн була обрана на посаду президента Європейської комісії Європейським парламентом 16 липня 2019 року.