#ТижденьУГКЦ: музей Шептицького, свято у чернечих родинах, онлайн-зустрічі єпископів УГКЦ і повернення території біля собору Юра Церкві

5 вересня 2020

Ось головні події, що сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (29 серпня — 4 вересня 2020 року).

У Львові відкрили Музей митрополита Андрея Шептицького

29 серпня 2020 року у Львові (вул. Кривоноса, 1) відкрив двері Музей митрополита Андрея. Ця знакова подія була очікуваною для багатьох, з огляду на те, що цього року виповнюється 155 років від дня народження праведного митрополита Андрея. Розпочалося відкриття у храмі Блаженного священномученика Климентія Шептицького.

Митрополит Львівський Ігор Возняк у своєму слові подякував о. Севастіянові Дмитруху: «Висловлюю особливу подяку отцю доктору Севастіяну Дмитруху, який найбільше трудився над цими площами для розміщення експонатів, які спочивали на полицях різних монастирів. Йому довелося організувати роботу, долучати до цього необхідних спеціалістів, волонтерів, працівників, щоб отримані приміщення привести у належний вигляд», — наголосив архиєрей і висловив вдячність також представникам міської влади, які багато допомагали, щоб вирішити справу передання приміщень цього Музею Церкві.

***

Свято у сестер служебниць та отців василіян

28 серпня 2020 року, у свято Успіння Пресвятої Богородиці, три сестри служебниці с. Віра Герман, с. Анна Шабля і с. Юстина Іванчук, у присутності провінційної настоятельки с. Мирослави Яхимець та чисельних співсестер, склали вічні обіти послуху, чистоти й убозтва. Урочистість відбулася у храмі Пресвятого Серця Христового у м. Жовкві під час Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, у співслужінні отців василіан.

Крім цього, 30 серпня 2020 року у василіанському монастирі у Жовкві, шестеро молодих ченців прийняли ієрейські свячення. Святу Тайну Священства владика Іриней Білик уділив василіянам Степану Дуді, Єфрему Шикітці, Миколаю Баранюку, Володимиру Буцю, Ігнатію Кучирці та Христофору Кушпіту. У подячному слові отець протоігумен зазначив: «Ми з нетерпінням чекали на це свято, і Божою ласкою владика Іриней прибув із Риму, щоб уділити ці свячення».

***

Єпископи УГКЦ продовжують синодальні діяння онлайн

Після літньої перерви члени Синоду Єпископів УГКЦ відновили регіональні онлайн-зустрічі з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ. Впродовж 1–4 вересня відбувалися такі онлайн-зібрання з владиками з Сполучених Штатів Америки і Канади, з Південної Америки та Австралії, з Центральної і Західної Європи та з України.

Метою зустрічей було обговорення проєктів синодальних документів, передбачених на цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ, який саме в цих днях мав проходити у Львові, а також вирішення поточних актуальних питань, пов’язаних з життям і місією Церкви у теперішній час.

***

Територію Свято-Юрського комплексу передали Українській Греко-Католицькій Церкві

4 вересня 2020 року Львівська міська рада прийняла рішення затвердити проєкт землеустрою щодо передання в постійне користування Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви земельної ділянки, яка охоплює територію Свято-Юрської гори (пл. Святого Юра, 5), для обслуговування комплексу собору Святого Юра і облаштування нижніх Митрополичих садів.

Це рішення є кроком відновлення Свято-Юрської святині, зокрема і через заплановане облаштування парково-рекреаційної зони на території нижніх Митрополичих садів. Митрополит Львівський Ігор Возняк наголосив на особливому значенні такого рішення для всієї спільноти УГКЦ: «4 вересня 2020 року Міська рада міста Львова прийняла справді історичне рішення повернути Українській Греко-Католицькій Церкві території Архикатедрального собору та Митрополичих садів на Свято-Юрській горі».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ