«Церква Христова є криницею, де перебуває благодать Святого Духа», — екзарх Харківський у Неділю самарянки

21 травня 2020

«Що є живою водою у нашому сучасному житті? Церква є криницею, де перебуває благодать Святого Духа. Ісус вибрав апостолів, щоб благодать Бога переходила на людей, щоб вони її приймали і жили нею — поклонялися Йому в дусі і правді. Не може людина сама по собі отримати цю благодать, твердячи, що їй не потрібна Церква», — сказав екзарх Харківський владика Василій Тучапець у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Неділю самарянки.

Владика Василій пригадав євангельську подію про зустріч Христа із жінкою-самарянкою біля криниці Якова. Самаряни були язичниками, тому юдеї з ними не спілкувалися, бо народ Самарії не мав правдивої віри в Єдиного Бога. «Ця євангельська подія підтверджує велику безмежну любов Бога до людини. Благодать спасіння Господь хоче передати кожній людині, кожному народові. Бог не робить різниці, лише важливо, щоб людина повірила і прийняла Його благодать», — підкреслив владика Василій.

Екзарх Харківський додав, що в розмові з жінкою-самарянкою Ісус використовує образ води, щоб розказати про живу воду, що пливе в життя вічне. Жінка думала про звичайну воду, а Христос мав на увазі щось інше.

Говорячи про Святого Духа, Христос порівнює його з водою. Як без води людина не може жити, так без благодаті Святого Духа людина не може духовно жити. «Людський розум є мізерний, щоб дійти до пізнання Бога. Сам Бог відкриває людині себе, ким Він є. Ми дякуємо Богові, що прийняли світло Божої благодаті. Робімо старання, щоб ми в благодаті перебували, її не втрачали. А якщо ми через неміч з цієї дороги відступили, то повертаймося якнайшвидше назад до неї. Це є правдиве прямування дорогою спасіння», — сказав на завершення архиєрей.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ