«Це велика нагода взаємно ділитися досвідом духовного життя», — владика Йосиф Мілян на зустрічі із духовенством Київської архиєпархії

6 жовтня 2022

«Зустріч з Вами — це велика нагода взаємно ділитися досвідом духовного життя, радістю служіння Богу та Його Церкві та разом йти слідами Ісуса Христа у Його винограднику Київської архиєпархії», — про це говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, звертаючись до священників, які цими днями на Житомирщині беруть участь у щорічних курсах духовної формації.

Звертаючись до духовенства, владика Йосиф розповів, що кожного дня дякує Богу за священників, які ревно трудяться на теренах Київської архиєпархії: «Радію вами, вашим духовним ростом та вашим парафіяльним служінням», — наголосив він. Про це зазначає пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Архиєрей також подякував священникам за молитви, які щоденно вони возносять за його повне одужання: «Дякую за Ваші молитви за моє здоров’я, це допомагає мені швидше побороти цю недугу. Також дякую Вам, що так чисельно берете участь у цьогорічних формаційних курсах, а це означає, що вам залежить на тому, щоби бути добрими священниками та гідно служити Богу у сучасних умовах непростого українського життя».

Окремим словом владика Йосиф висловив вдячність Блаженнішому Святославу за особисту позитивну зустріч зі священниками Київської архиєпархії та за високу оцінку їхнього служіння. «Такі зустрічі надихають наше духовенство до ще завзятішої праці на Христовій ниві», — додав єпископ.

Ведучи далі, протосинкел Київської архиєпархії відзначив великий внесок духовенства у розвиток парафіяльних осередків «Карітасу», які, за його словами, є видимими знаками дієвої віри нашої Церкви. «Старайтеся через наші „Карітаси“ допомагати людям так, щоб нікого не образити, та щоб нікому не зашкодити. Нехай це служіння пригадує нашим ближнім віру людей, які часто з наших храмів у цілому світі, передають її в Україну через посилки, через вкладену працю та заощаджений гріш. Це — не прості продуктові набори! Це — свідчення любові віруючих людей, і про це потрібно завжди пам’ятати та нагадувати», — наголосив єпископ.

Відтак владика Йосиф заохотив усіх священників до зростання у молитві: «Наше душпастирство має бути життям молитви: як Літургії, так і Часослова. Нехай наше душпастирське життя будується навколо молитви, щоб враз із різними соціальними програмами, розвивалося наше духовне й молитовне життя, а через це буде зростати віра тих людей, яких нам довіряє Господь».

Окремим пунктом владика Йосиф звернув увагу духовенства на сучасні засоби комунікації. «Пригадую усім вам за норми, які приписані в Інструкції про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі „Інтернет“. Наша присутність в соціальних мережах та в інтернеті має бути свідченням віри, духовного життя та любові до ближнього», — наголосив єпископ.

Наостанок владика Йосиф закликав усе духовенство будувати священничу солідарність між собою та своїми родинами, щоб творити у такий спосіб велику родину Київської архиєпархії.

Водночас разом зі священниками владика Йосиф обговорив потребу поступового переходу від щорічних курсів до системної програми постійної формації, щоб освіта священників була високою та завжди актуальною.