Тернопільські єпископи освятили великодні страви для вимушено переселених та потребуючих осіб

23 квітня 2022

23 квітня, у Велику суботу Страсного тижня, біля архикатедрального собору Тернополя та на території Тернопільського благодійного фонду «Карітас» відбувся Чин благословення великодніх страв, який здійснив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Великодні пакунки були сформовані волонтерами гуманітарного центру архикатедри Тернополя та передані вимушено переселеним особам, якій через війну змушені покинути свої домівки. Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Архиєрей, благословивши страви, побажав кожному радості та миру у прийдешньому празникові Воскресіння Христового, Україні — перемоги і війні, щоб кожен переселенець зміг повернутися до рідної домівки.

с1

c3

Варто також нагадати, що 21 квітня, у Великий четвер Страсного тижня, на території цього ж Тернопільського благодійного фонду «Карітас» відбулася щорічна акція «Великодній кошик». Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк здійснив Чин освячення великодніх дарів та страв, які були роздані сотням потребуючих мешканців Тернополя, учасникам проєкту «Благодійна їдальня», людям, які проживають за межею бідності, не маючи даху над головою, та людям з інвалідністю.

Окрім освячення страв до великоднього кошика, серед яких паска, ковбаси, олія, рис тощо, владика уділив присутнім благословення та побажав радості і мирі у прийдешньому празникові Воскресіння Христового: «Ці Божі дари, що приготували працівники „Карітасу“ є для тих людей, які мають потребу у Божій ласці, — наголосив архиєрей. — З цими дарами приходить не просто їжа, але приходить Божа ласка. Хотілось би побажати вам Божого благословення, нехай воно прийде до Ваших домівок з Христовим Воскресінням, а разом з ним — сила, здоров’я, мир, злагода, щоб припинилася війна, ворог був переможений та пішов з нашої землі».

Владика Теодор привітав внутрішньо переміщених осіб, які вимушено покинули свої доми, але знайшли притулок у «Карітасі», побажав їм подолати смуток і біль, «нехай Христове Воскресіння принесе кожному радість, тепло і любов». Архиєрей подякував працівника «Карітасу» та усім волонтерам за служіння. У свою чергу працівники «Карітасу» привітали владику та усіх священників з днем Священства.

До слова, це вже третій день щорічної акції «Великодній кошик». Попередньо пакунки з пасочками та продуктами харчування отримали понад 60 підопічних з проекту «Домашня опіка», які особисто не можуть прибути. Їм допомогу працівники доставили до домівок. Також допомогу у вигляд подарункових сертифікатів була надано підопічним проєкту «Діти», до якого увійшло 450 дітей із малозабезпечених сімей, діти з інвалідність та діти воїнів, які віддали своє життя за Україну.