«Святий Дух допомагає мудрістю, але Він не допомагає лінивим», — владика Володимир Груца про молодь

9 червня 2020

Спілкуючись з молодими людьми зауважую, що вони не є кращими, але також не є і гіршими. Сьогодні вони є іншими, бо є дітьми іншої епохи. Такою думкою поділився преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, під час презентації проєкту «Католицизм» в архикатедральному соборі Св. Юра.

«У нашій молоді мене тривожить розгубленість і страх перед вибором», — каже архиєрей і відразу запитує: «Чому людина має страх перед вибором? Бо боїться відповідальності за свій вибір».

За його словами, молода людина часто сумнівається, роздумуючи над вибором покликання.

«Хтось каже піду в монастир, а потім думає, що там треба вічні обіти складати, а невідомо чи витримаю все життя. Хтось скаже, що брати шлюб теж небезпечно, бо невідомо чи зможу жити з обраною людиною до кінця життя. Це страхи, як відповідь на знак суспільної нестабільності», — переконаний владика Володимир.

«Колись молода людина на момент завершення навчання в університеті вже мала накреслену свою життєву дорогу. Якщо хтось завершив історичний факультет, то працював вчителем історії все життя. Сьогодні людина мусить постійно себе перекваліфіковувати. Така нестабільність і стає джерелом страху для молодої людини», — зауважив він

«У такій життєвій ситуації дуже важливо, щоб молодь зрозуміла, що джерелом стабільності у цьому світі є Ісус Христос. Саме Він є один і той самий: вчора, сьогодні і навіки. Також Церква є та сама впродовж усіх століть. Саме тут можна знайти відвагу, щоб зробити життєвий вибір», — переконаний преосвященний владика Володимир.

Окрім того, проповідник зауважив, скільки було імперій в історії світової історії і всі вони розпалися. Церква хоч була дуже переслідувана, є, по новому розквітає і має, що запропонувати.

Сьогоднішня молодь, наголосив єпископ, водночас потребує дуже конкретних відповідей. Ми не раз їх називаємо консервативними. За його словами, лише консервативний може бути прогресивним. Тому що він знає дорогу і йде вперед.

Молодим людям, на думку владики Володимира, важливо вказати на ціль і запропонувати до неї піти.

«У сьогоднішньому Євангеліє чуємо, що милосердя не є найкращим терапевтичним засобом. Христос каже, якщо хтось провинився, то скажи йому в очі, якщо ні, то поклич свідка, а якщо не допоможе, то скажи цілій Церкві. Христос не вчить нас погладити по голові, сказати, що тяжке дитинство мав. Важливо не тільки встановити причину, але також потрібно шукати вихід з цієї ситуації», — зауважив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Пам’ятаймо, що Святий Дух допомагає мудрістю, але Він не допомагає лінивим», — наголосив владика Володимир.

Як ми повідомляли, у архикатедральному собрі Св. Юра презентували проєкт «Католицизм»

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»