«Святкуйте Різдво Христа, будучи Христом для інших!» — єпископи УГКЦ в Канаді на Різдво Христове

8 січня 2021

Пропонуємо Вашій увазі Пастирське послання українських католицьких єпсикопів у Канаді з нагоди празника Різдва Господнього 2020-2021 року.

ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

українських католицьких єпсикопів у Канаді

з нагоди празника Різдва Господнього

2020–2021

Всесвітлішим, Всечеснішим і Преподобним Отцям,
Преподобним Ченцям і Черницям,
Семінаристам та Мирянам
Української Католицької Церкви у Канаді:

Христос Рождається! Славімо Його!

Дорогі в Христі!

«Радуйся, благодатна! Господь з тобою!»
(Лк. 1,28)

Які мала Богородиця змішані емоції під час Благовіщення, коли її привітав архангел Гавриїл? З одного боку, вона відчувала страх і розгубленість, що стосується всього того, що відбувалося в її житті: фізично — як носила Ісуса в своєму лоні, коли вона ще чоловіка не знала; та духовно — хоч сповнена Святим Духом, її охопили мир та радість! Після дев’яти місяців, при народженні її Сина Ісуса, вона продовжувала зберігати й обмірковувати всі ці слова у своєму серці. І тепер, коли ми святкуємо Різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, ми можемо запитати себе, про що ми розмірковуємо у нашому серці? Протягом останніх дев’яти місяців, як ми розмірковували над діяльністю Святого Духа у нашому житті та над присутністю Ісуса, а й Тройці, що перебуває у нас?

Зрозуміло, що Марії було боляче, коли деякі висміювали її як дівчину, яка мала дитину. Тим часом, інші раділи їй, так як це зробила її родичка Єлизавета. Як важливо для Марії було вірити в присутність Бога, щоб Вона могла протистояти всім життєвим бурям з глибоким переконанням у Його любові. Подібно, пам’ятайте, як важливо для всіх нас сьогодні мати певність, що Бог присутній, тому що Він проходить разом із нами через усі життєві трагедії та завжди готовий святкувати разом із нами всі радісні хвилини. У будь-якому випадку, Він супроводжує нас, виконуючи волю Отця.

Ми повинні молитися за ту саму певність, яку Богородиця в той час мала. Черпаймо силу з її прикладу віри та довіри до Бога. Вона народила Ісуса і виховувала Його, ділячись Його Пресвятим Серцем з іншими через її серце. Ми прагнемо робити те саме і молимось за тих, які в наших родинах прагнуть глибокої сміливості, знаючи, що хтось їх любить, що вони не самотні в ці важкі часи. Викликів, з якими ми стикаємось як окремі люди, як родини та громади, дуже багато, і потрібно нам пам’ятати, що з нами Бог серед наших викликів. Ісус є справжньою виноградною лозою, а «кожну галузку, яка родить плід, очищає, щоб рясніше родила» (Ів. 15, 2).

Тому, поступово втомлюючись від коронавірусної хвороби COVID-19 та всіх зазнаних змін у нашому житті, залишаймося зв’язані з нашою парафіяльною родиною. Святкуймо нашу віру, знаючи присутність Бога у Святому Письмі. Ви є частиною лози. Перебувайте в Бозі через Євхаристію фізично або через духовне Святе Причастя. Приготуйтеся для звершення Таїнства Примирення таїнственно (сакраментально), коли ми щодня прощаємо одне одному. Тоді, оновлені у Христі, слідуймо за Ним як учні-місіонери, щоб послужити тим, які відчувають себе ізольованими та самотніми: у Канаді, в Україні чи там, де наші близькі борються. Святкуйте Різдво Христа, будучи Христом для інших! Бог дав нам ласку подбати про те, щоб інші не відчували себе самотніми, незважаючи на фізичну дистанцію та набагато складніші обставини. Ісус сповнює Писання через нас, коли ми глибше усвідомлюємо, що Він живе у нас, допомагаючи іншим вірити, співати і проголошувати: «З нами Бог, розумійте, народи! І покоряйтеся, бо з нами Бог!»

Нехай цього Різдва наше святкування цієї глибокої істини стане часом зустрічі з Ісусом Христом в одного з подругів, у членах нашої родини та в нашій парафії, оскільки ми є важливою частиною цієї глибокої істини. Будьмо свідомі, що Ісус, Марія та Йосиф є поруч з нами та дарують нам Пресвяту Родину, яка є присутньою у наших особистих та парафіяльних родинах. І нехай це усвідомлення принесе плід у нашому житті протягом Нового 2021-го Року та майбутніх років.

З нами Бог! Христос Рождається!

Щиро віддані в Христі,

† Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ,