«Сподіваюся, що зроблю внесок у дружбу між Церквою в США та в Європі», — митрополит Борис Ґудзяк на Асамблеї USCCB

14 червня 2019

Конференція католицьких єпископів США (USCCB) зібралась у Балтіморі 11–14 червня на Генеральну Асамблею. Участь у ній вперше бере новий митрополит Філадельфійський Української Греко-Католицької Церкви Борис Ґудзяк.

Митрополит Борис Ґудзяк заявив, що перехід з європейської єпархії до американської архиєпархії є церковним регулюванням, і що українське католицьке населення в Сполучених Штатах істотно відрізняється від європейського. Його колишня єпархія складалася із п’яти західноєвропейських країн, і війна в Україні спричинила приплив дуже бідних, часто без документів, українських емігрантів, що переїжджають до Європейського Союзу.

Для владики, його перебування у Парижі «не було місцем або посадою або роботою, воно дійсно стало сім’єю». Тому, коли його попросили приїхати в Америку, він був наповнений «змішаними емоціями».

Окрім цього, владика Борис сказав, що відчуває «смуток через покинення членів сім’ї […]. Але велика радість повертатися додому», — сказав він. Варто нагадати, що митрполит Борис народився і виріс у Сполучених Штатах Америки.

Порівнюючи доручену паству, владика зазначив, що українці-католики в Сполучених Штатах мають «майже на 70 років більше історії», ніж їхні західноєвропейські колеги, а також «набагато більше інфраструктури».

«Кількість церков, шкіл, закладів, які є в архиєпархії, я б сказав, у 50–70 разів більше, ніж у Франції», — сказав Борис Ґудзяк.

Незважаючи на це, митрополит Ґудзяк заявив, що його нові парафіяни стикаються з багатьма тими ж проблемами, що і його попередні, особливо серед молоді.

«З молодим поколінням необхідно зустрічатися, як Ісус, котрий зійшов і зустрічав людей серцем до серця», — сказав він. «Або як мені сказала одна молода людина, „я потребую зустрічі у моєму розбитому серці“».

На запитання журналіста інформагенції CNA, яким досвідом митрополит може поділитися з єпископами США та що може внести нового в Асамблею, архиєпископ Борис відповів:

«Єдине, про що я хотів би свідчити, це про універсальність Церкви. Через відсутність американських священників і семінаристів в інших країнах, стає все важче зберегти дружні стосунки з іншими єпископськими конференціями та іншими єпископами. І я сподіваюся, що можу зробити свій внесок у дружбу між Церквою в США і Церквою в Західній і Східній Європі, оскільки я жив в обох частинах цього континенту протягом багатьох років».

Додамо, що під час засідань Генеральної Асамблеї єпископи США обговорюють поточні питання життя РКЦ у цій країні. Заслуховуються доповіді Національної консультативної ради та щорічні звіти про хід національної ревізійної комісії, доповідь єпископа Роберта Е. Баррона, голови Комітету з євангелізації та катехизації, а також доповідь Робочої групи єпископів з питань імміграції. Обговорюється питання канонізації Слуги Божого Ірвінга (Франциска) К. Хоуле. Йдеться також і про проблеми у Церкві, пов’язані з сексуальними скандалами. Обговорюється стратегічний план Церкви США на 2020–2024.

За матеріалами Catholic News Agency та Релігійно-інформаційної служби України