Спільнота св. Еґідія організовує Великий Різдвяний обід з бездомними та убогими

30 грудня 2021

7 січня 2022 року, в день Різдва Христового, у Львові відбудеться традиційний Великий Різдвяний обід для бездомних та убогих мешканців міста Львова. Свято пройде: у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що по вулиці Личаківській, о 14.30, у храмі Архистратига Михаїла, вул. Винниченка, 22, о 14.30, а також біля Порохової вежі, вул. Підвальна, 4, о 14.30.

Спільнота св. Еґідія організовує Великий Різдвяний обід з бездомними та убогими

Організовує різдвяне свято для бідних львівська Спільнота святого Еґідія та парафія церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Його влаштовують у Львові з 2006 року.

Минулого року за святкові столи на Різдво Христове сіли понад 500 людей в потребі. Для них накривають гостину безпосередньо у самому храмі.

Вечеря у Гарнізонному храмі ЛьвоваВечеря у Гарнізонному храмі Львова

«Така філософія та символіка дійства є дуже важлива, адже сам Господь Ісус Христос народився як убогий, як біженець, як людина без дому, тому бідні є у самому серці Церкви — вони є в центрі Різдва Христового. Зустріч з ними — це реальна зустріч з новонародженим Дитям, яке приходить до нас у бідних та потребуючих людях. „Коли Я був голодний — нагодували Мене, нагий був — одягнули мене. Все, що зробили одному з Моїх братів найменшим, — Мені ви зробили“ (Євангелія від Матея)», — зауважує о. Іван Курилець, духівник Спільноти.

До пандемії волонтери Спільноти святого Еґідія накривали святкові столи, на яких були усі традиційні різдвяні страви галичан, а в кінці імпрези на гостей чекали колядки, виступ вертепу та вручення подарунків. Кожен з потребуючих отримував теплі речі на зиму, фрукти та солодощі.

Спільнота св. Еґідія організовує Великий Різдвяний обід з бездомними та убогими - фото 84791

«За останні 2 роки ми змінили формат Різдвяного обіду: усі традиційні страви та подарунки наші гості отримають у спеціальних святкових упаковках, які ми їм вручимо під час святкового привітання під спів колядок та виступ вертепів у храмах. Такі зміни відбуваються задля врахування карантинних умов», — говорить Іванна Синицька, координатор Спільноти у Львові.

Підготувати Різдво з бідними впродовж місяців допомагають львів’яни: мешканці міста, відомі ресторатори, заклади харчування та благодійні організації. Також збірка необхідних коштів постійно відбувається у храмах міста.

Різдвяний обід з бідними щороку відвідують єпископи УГКЦ і представники влади.

Спільнота св. Еґідія організовує Великий Різдвяний обід з бездомними та убогими - фото 84793

Такі трапези проходять у понад 80 країнах світу — вони вже відбулися 25 грудня 2021 року у кожному місті, де діє Спільнота святого Еґідія. Наприклад, на Різдво у базиліках Риму сіли за святкові столи тисячі бездомних та убогих. В Україні Різдво з бідними завжди відбувається 7 січня. Крім Львова, також свято влаштовують у Києві та Івано-Франківську.

«Близько тисячі українців в цей день відчувають близькість та родинне тепло, якого позбавлені в силу життєвих обставин чи з причин бездомності. Дух Різдва — це справді дарувати тепло сердець і ділитися любов’ю з іншими. Бо Христос є Світлом, який освітлює особисту темряву кожного», — наголошує Іванна Синицька.

Храм Покрови готується приймати гостей. Фото з минулих роківХрам Покрови готується приймати гостей. Фото з минулих років

Координатори акції «Різдвяний обід з бездомними у Львові»:

• Іванна Синицька, голова Спільноти святого Еґідія — +38 (067) 953-21-55
  • Лариса Шидловська, координатор Спільноти — +38 (067) 284-50-77