«Спасіння, на яке чекаємо, про яке мріємо, знайдемо в особі нашого єдиного Спасителя Ісуса Христа. Інших не буде», — Глава УГКЦ

16 лютого 2019

«Багато людей, коли думають сьогодні, кого обрати в Президенти, підсвідомо шукають собі месію, шукають людину, яка має якусь чарівну паличку, яка вирішить усі проблеми…»

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у монастирі святого Антонія Печерського УГКЦ в м. Обухові (Київська область), де він очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні ігумена Святоуспенської Унівської лаври ієрм. Іллі Мамчака та ієромонахів Київської Архиєпархії.

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших дванадцяти свят у літургійному році — Стрітення Господнє.

Саме цим святом завершується цикл євангельських розповідей про народження Ісуса Христа. Подія Стрітення розповідає нам про принесення на сороковий день після народження Дитятка Ісуса до єрусалимського храму Пречистою Дівою Марією.

Також у цей день Христова Церква символічно святкує День богопосвячених осіб. Адже згідно з Божим Законом, на згадку про спасіння усіх первістків під час виходу Ізраїля з Єгипту, кожен первісток був посвячений Господеві. Для того, щоб батьки могли втішатися присутністю дитини, яка є Божою власністю, у цей день вони повинні були принести Богові жертву на 40-й день після народження цієї дитини.

За словами Блаженнішого Святослав, сьогоднішнє свято ми будемо переживати в особливий спосіб, якщо спробуємо замислитися, а що сьогодні чекає наш народ.

«Перед нами тяжкий рік, — сказав Глава УГКЦ. — Наскільки багато людей очікує спасіння. Багато людей каже: чи я ще доживу, щоб побачити справжню, вільну, незалежну, непереможну Україну. Чи я доживу, щоби побачити щастя, повноту життя, радість в очах моїх дітей? Чи я побачу, що закінчиться війна і перемога прийде? Чи я побачу, що нарешті українці на рідній землі більше не будуть рабами, як колись ізраїльтяни у Єгипті? Чи я побачу спасіння? …».

«У сьогоднішній день на це глибоко фундаментальне питання сам Господь дає відповідь», — додав Предстоятель.

«Ви сьогодні будете тримати в руках освячені свічки. Ми будемо їх освячувати як знак того, що наша надія є певна. Що те спасіння вже сьогодні можна отримати в руки. Як колись Симеон отримав у свої руки маленьке дитятко — сорокаденного Христа. Це спасіння, на яке чекаємо, про яке мріємо, знайдемо в особі нашого єдиного Спасителя Ісуса Христа. Інших не буде», — наголосив духовний лідер українців.

«Сьогодні кандидати виглядають так, наче вони магічні чарівники, які сповняють в один день усі надії — вибери мене і будеш спасенний!», — сказав Глава Церкви.

Але, наголошує Блаженніший Святослав, сьогодні Христос нам каже: не надійтеся на князів, на синів чоловічих, у них нема спасення. Те спасіння ви можете отримати лише в Ісусі Христі.

«Бо джерело сили народу не походить ані від зброї, ані від ковбаси чи інших матеріальних достатків. Джерело сили лежить у площині духа. Джерело сили і перемоги приходить нам від нашого воплоченого присутнього між нами Спасителя Ісуса Христа, який є світлом для просвіти народів і для слави людей своїх», — підкреслив Предстоятель.

Насамкінець, Архиєрей традиційно освятив свічки, які люди принесли з собою. Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав освятив накупольні хрести монастирського храму Благовіщення Пресвятої Богородиці. Хрест – окраса Церкви. Благословення накупольних хрестів є вінцем праці у будівництві храму.

За матеріалами Департамент інформації УГКЦ та facebook-сторінки Монастиря "Святого Антонія Печерського"