«Солідарність у дійсності»: Католицька Церква відзначає Всесвітній День бідних

13 листопада 2022

У неділю, 13 листопада, вся Католицька Церква відзначає VI Всесвітній День бідних. З цієї нагоди Святіший Отець Франциск видав послання на тему «Ісус Христос став убогим задля вас», а в УГКЦ триває проголошена Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом постійно триваюча акція «Нагодуй убогого».

«Солідарність у дійсності»: Католицька Церква відзначає Всесвітній День бідних

У межах акції «Нагодуй убогого» заохочується, щоб кожна парафія збирала продукти та речі першої необхідності. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Щиро дякую вам за піклування про потребуючих та розвиток соціального служіння на парафіях у ваших єпархіях. Саме вияв милосердя є видимим свідоцтвом християнської віри і виразним знаком того, що Церква живе, розвивається та проголошує Євангеліє», — звертається владика Василь Тучапець до церковної спільноти з нагоди Дня бідних.

У своєму посланні «Ісус Христос став убогим задля вас» Папа Франциск вчергове привертає увагу до війни в Україні і закликає виявляти солідарність у дійсності, яка полягає саме в тому, щоб «ділитися тим, що маємо, з тими, хто нічого не має, щоб ніхто не страждав».

«Мільйони жінок, дітей і похилих віком змушені кинути виклик небезпеці бомбардувань, щоб врятуватися, шукаючи притулку як біженці в сусідніх країнах. Ті, які залишаються в зоні бойових дій, кожного дня співіснують зі страхом, з нестачею їжі, води, лікування, і, насамперед, людського тепла. В таких важких ситуаціях тьмяніє розум, а наслідки цього відчувають багато простих людей, які поповнюють і без того величезну кількість злиденних. Яким чином дати належну відповідь, яка принесе полегшення та мир багатьом людям, залишених на поталу невизначеності та нестабільності?» — пише Папа.

Понтифік підкреслює, що в цьому настільки суперечливому контексті VI Всесвітній день бідних відзначатиметься із заохоченням, запозиченим від апостола Павла, тримати погляд зосередженим на Ісусі, Який «задля вас став бідним, бувши багатим, щоб ви його вбожеством розбагатіли» (2 Кор 8, 9).

Святіший Отець переконаний, що перед обличчям бідних не потрібно розводити риторику, але закотити рукави та впроваджувати віру в життя через безпосереднє залучення, яке неможливо делегувати іншим.

«Бідність яка визволяє — це, навпаки, та, що постає перед нами як відповідальний вибір, щоби полегшити баласт і зосередитися на суттєвому», — підкреслює він.

«Нехай же цей VI Всесвітній день бідних стане нагодою благодаті, щоби зробити особистий та спільнотний іспит сумління, запитуючи себе, чи убогість Ісуса Христа є вірною товаришкою нашого життя», — заохочує Папа Франциск у своєму посланні.

Пригадаємо, що у 2016 році на завершення Ювілейного Року Милосердя Папа Франциск встановив День бідних, який уся Католицька Церква відзначає щороку в листопаді.