«Сьогодні, стоячи на порозі Нового року, нашою молитвою ми огортаємо старших, немічних, хворих», — митрополит Євген Попович

2 січня 2021

Архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський владика Євген Попович прагне привітати усіх людей доброї волі із Новим 2021 роком Божим та поділитися кількома побажаннями.

Бажаю усіх Вас привітати на порозі Нового 2021 року Божого. За нашою спиною вже 2020 рік, який був цілковито відмінний від тих, які ми дотепер переживали. Коли ми зустрічали цей 2020 рік, ніхто із нас не думав, що він принесе нам стільки різних випробувань, що наше суспільне та церковне життя майже завмруть. Ми були змушені до того, щоб зменшити власну діяльність до мінімуму, вийти із наших храмів, щоб єднатися із Вами через телебачення, радіо, у віртуальний спосіб.

Ми знаємо, що усі ці негаразди, який нам приніс цей рік, ми повинні були якось долати. Тому я сьогодні бажаю подякувати усім нашим священникам, які помимо тих усіх обмежень, труднощів, робили усе для того, щоб бути у цьому важному році з кожним із Вас, щоб нести Вам утішення, підтримку, а особливо, щоб бути поблизу тих, які страждають внаслідок хвороби: чи інфікованих коронавірусом, а чи тих, які втратили своїх близьких внаслідок цієї чи іншої недуги.

Ми сьогодні входимо у Новий рік з надією, що усе найгірше вже позаду нас. Хоча і ми не знаємо, як дальше ця пандемія буде розвиватися, але ми не можемо втрачати надії, довіри до нашого Господа Бога. Усі наші сили, усі наші плани та надії, наші особисті бажання віддаємо сьогодні у Його руки, бо знаємо, що Він є нашим Богом, Він нас провадить і саме Він нас перевів через цю «долину темряву», через яку ми всі повинні перейти. У надії, що цей Новий 2021 рік буде для усіх нас кращим.

Цей рік, із яким ми прощаємося, помимо усіх обмежень був також роком благословення для нашої Церкви. Як ми вже всі знаємо, наша Церква у Польщі отримала нову єпархію, яка має свій осідок в Ольштині. Ця єпархія також має нового єпископа — преосвященного владику Аркадія, якого хіротонія та інтронізація на єпископський престіл відбудуться вже незабаром, 23 січня у день Пратулинських мучеників. За цей дар нової єпархії та нового єпископа ми сьогодні дякуємо Всевишньому.

Входячи у Новий 2021 рік, перед нами багато планів та багато мрій. Цього року буде відзначати 25-ліття утворення митрополії у Польщі. Буде відзначати 25-ліття коронації ікони Ярославської Божої Матері «Милосердя двері». Перед нами також багато інших запланованих заходів різного характеру. Ми віримо, що все це, що ми запланували, ми зможемо здійснити і нам у цьому допоможе Господь Бог.

Кожному із Вас на цей Новий рік бажаю, перш за все, здоров’я, сили і витримки. Щоб цей час епідемії, який стискає нас усіх, який не дозволяє нам нормально жити, думати і працювати, був вже за нами, у минулому. Щоб ми усі могли переможно перейти увесь цей час.

Сьогодні, стоячи на порозі Нового року, нашою молитвою ми огортаємо старших, немічних, хворих, усіх тих, які страждають чи то внаслідок цієї пандемії, а чи внаслідок інших хворіб. З кожним з Вас ми єднаємося у духовний спосіб. До кожного із Вас ми заносимо слова розради, радості та надії. Тримайтеся Господа Бога; коли із Ним будемо, то все переможемо і подолаємо, і скріплені цим досвідом, будемо творити краще наше майбутнє, майбутнє наших родин, нашої спільноти тут, у Польщі, української спільноти нашої Церкви, перед якою стоять нові виклики та завдання.

Отже, усім Вам бажаю гарного Нового 2021 року! І щоб коли ми будемо із ним прощатися, ми могли це робити у інший спосіб, як ми прощаємося із цим. Всього доброго для кожного із Вас.

† Євген Попович,
архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський