Щорічна зустріч східних католицьких єпископів США за участі владик УГКЦ

28 березня 2019

У середу і четвер, 27–28 березня, католицькі єпископи східних обрядів в США зустрілися в маронітському пасторальному центрі в місті Сент-Луїс (штат Міссурі, США).

Щорічна зустріч східних католицьких єпископів США за участі владик УГКЦ

Щорічно східні католицькі єпископи зустрічаються в м. Сент-Луїс (штат Міссурі, США) на запрошення єпископа Іллі Зайдана з маронітської католицької єпархії Богоматері Лівану з Лос-Анджелеса, для обговорення пасторальних питань і програм служіння серед східних католиків у Сполучених Штатах Америки.

Під час цьогорічної конференції єпископи обговорили актуальний стан катехитичної освіти та перспективи її розвитку в умовах теперішнього технологічного прогресу та викликів сьогодення. Окрім цього, окремим пунктом на зустрічі стала священича формація та освіта кандидатів до священства. Зокрема, було наголошено нагальній потребі постійної формації духовенства, яке повинно інтелектуально та духовно зростати, щоб мати змогу запропонувати сучасній людині Добру Новину та дарувати надію. Не менш важливим аспектом обговорення став майбутній візит ad limina єпископів Сполучених Штатів Америки до гробу святого апостола Петра, де також повинна відбутися спільна зустріч із теперішнім Понтифіком Папою Франциском.

Варто також наголосити, що ця зустріч дозволяє східним католицьким єпископам ділитися пасторальними програмами, які вони використовують у довірених своїй опіці єпархіях по всій території США.

Довідка

Східні католицькі церкви — помісні Католицькі Церкви, що використовують у церковному житті один з східних літургійних обрядів.

Католицькі церкви східного обряду перебувають у єдності із Папою Римським через Конгрегацію для Східних Церков — одне з відділень Римської курії, утвореної в 1862 році в рамках Конгрегації з поширення віри (Propaganda Fide, нині Конгрегація євангелізації народів), що займається місіонерською діяльністю Церкви. В 1917 році вона була перетворена Папою Венедиктом XV в автономну Конгрегацію.

Католицькі церкви східного обряду перебувають у повному віросповідному та літургійному спілкуванні зі Святим Престолом. Вони користуються власним канонічним правом, відмінним від прийнятого для Латинської церкви, у зв'язку із чим, на їх адресу часто застосовується термін «Церкви свого права» (sui iurius). Декрет Другого Ватиканському собору Orientalium Ecclesiarum підкреслив канонічну рівність літургійних обрядів у Церкві, висловивши повагу східних християнських традицій.

18 жовтня 1990 року Святий Престол обнародував Кодекс канонів Східних церков, що містить норми канонічного права, загальні для всіх католицьких церков східних обрядів. Цей кодекс набув чинності закону 1 жовтня 1991 року.

Сьогодні існують 22 католицькі церкви східного обряду, з яких 14 дотримуються візантійського обряду, 8 — інших східних літургійних обрядів.

Фото: владика Богдан Данило
За матеріалами Пармської єпархії святого Йосафата