Розгляду рішень Синоду Єпископів КГВА присвятили загальні збори духовенства Донецького екзархату

17 червня 2021

15 червня 2021 року Божого в місті Дніпрі відбулись загальні збори духовенства Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви, на яких головував єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький.

Зустріч була присвячена розгляду рішень Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся в травні цього року і розпочався зі вступної промови владики Степана. Екзарх ознайомив усіх присутніх із головної темою Синоду, яка звучала як «Домашнє насильство як гостра душпастирська проблема сьогодення».

Особливе збільшення кількості домашнього насильства почалось із запровадженням локдауну на початку 2020 року, коли світ сколихнула пандемія Сovid-19. Владика Степан наголосив на тому, що проблема домашнього насильства, яка спостерігається в Україні не перший рік, а останнім часом особливо загострилась, не може лишатися поза увагою Церкви, саме тому була ухвалена та розповсюджена Постанова Синоду щодо домашнього насильства.

Ще одною темою для обговорення став розгляд Синодом душпастирського планування до 2030 року. Під час представлення здобутків у розвитку Донецького екзархату було зазначено, що останній рік на теренах чотирьох областей України, які входять до складу екзархату, було завершено будівництво 9 храмів, а ще 7 — знаходяться у фазі активного будівництва. Крім того, в Запоріжжі продовжується будова храму на території військової частини, куди на прохання командування буде призначено капелана.

Владика оголосив, що у зв’язку з гострим браком священників та вакантністю 4 парафій, душпастирська рада Донецького екзархату ухвалила рішення про початок активнішої праці із залучення семінаристів до душпастирювання на Сході України. Екзарх вирішив, що є потреба візитації духовних семінарій, під час яких він разом із визначеними священниками буде проводити презентацію Донецького екзархату та заохочувати майбутніх душпастирів до служіння на Східних теренах нашої країни.

Важливою подією стало започаткування в кожному деканаті екзархату Фонду солідарності священників, метою якого є акумулювання коштів, які в подальшому змогли б послужити для потреб душпастирів того чи іншого деканату. Окрему увагу було приділено фонду, який зміг би забезпечувати лікування священників та богопосвячених осіб, адже часто сім’ї та громади не можуть самостійно підтримати священнослужителя в часі хвороби.

Також відбулись виступи деканів усіх чотирьох деканатів Донецького екзархату, які детально розповіли про стан справ, працю на парафіях та окреслили виклики, з якими зіштовхуються під час служіння.

На зборах були присутні майже всі священнослужителі та всі богопосвячені особи Донецького екзархату.

За матеріалами Донецького екзархату УГКЦ