«Релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність вакцини», — Глава УГКЦ

2 квітня 2021

Жодний релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність якоїсь вакцини. Як передає Укрінформ, про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук в інтерв’ю «Лівому берегу».

«Ми не знаємо, чи та чи інша вакцина, яку закуповує держава, справді є безпечною. Бо держава може закупити вакцину, яка справді є дешевшою чи найбільш ходовою на ринку, але цілком небезпечною. І тут, на жаль, світовий ринок такого типу продуктів може бути неморальним, дуже агресивним і політизованим. Компетенція сказати, що та чи інша вакцина є безпечною, — це компетенція відповідних державних органів. Думаю, жодний релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність якоїсь вакцини», — сказав Патріарх Святослав.

Він зазначив, що окрім безпечності, вакцинація повинна ще бути добровільною: нікого не можна примушувати вакцинуватися. А також, за його словами, вакцинація має бути доступною.

Глава УГКЦ додав, що Церква не може бути пропагандистом вакцинації, це поза її компетенціями, але можна лише стверджувати, що питання вакцинації — компетенція медиків, і в цьому питанні немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися.

Як повідомлялося, 16 березня у Мистецькому арсеналі щеплення проти COVID-19 залишковими дозами вакцини AstraZeneca (Covishield) отримали українські релігійні діячі. Зокрема, щеплення отримав Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.

За матеріалами мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Персони