Рада Церков і МОЗ будуть взаємодіяти задля запобігання новій хвилі пандемії COVID-19

15 липня 2021

Глави і представники конфесій обговорили зусилля держави з запобігання поширенню інфекції COVID-19 в Україні та домовилися про подальший розвиток взаємодії з МОЗ.

Це питання Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій розглянула на засіданні 14 липня 2021 року, яке відбулося в Києві під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак під час засідання звернулася до глав конфесій з проханням поширювати через релігійні громади інформацію, особливо серед сільського населення, про можливість і важливість вакцинації як ефективного засобу протидії поширенню інфекції COVID-19 та збереження життів наших співгромадян.

Вона також запропонувала при церковних громадах організовувати центри вакцинації, для яких МОЗ надасть свій персонал і необхідні медичні препарати для щеплень.

Зі свого боку релігійні діячі озвучили низку пропозицій, щоб діяльність МОЗ у цій сфері була більш ефективною.

ВРЦіРО також домовилася розвивати співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ, який у рамках співпраці з Урядом США реалізує проєкт міжнародної технічної допомоги для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики. Першим заходом у цьому контексті буде дводенний семінар, який відбуватиметься в середині серпня в Києві.

Крім цього, глави і представники Церков і релігійних організацій проаналізували законодавчі ініціативи та результати розгляду парламентарями і урядовцями звернень ВРЦіРО.

Присутні також підвели підсумки святкування 25-річчя ВРЦіРО. Глава УГКЦ подякував секретаріату Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, який активно працював. Він відзначив, що всі заходи відбулися на належному рівні. «Ми також провели наукову конференцію. Як на мене, це була дуже важлива подія. Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій має що сказати суспільству і світові», — резюмував Блаженніший Святослав.

Учасники засідання запланували заходи на найближчі два місяці. Зокрема планується організація щорічного урочистого заходу «Благословення України» в храмі Софії Київської за участі керівництва держави, який розпочне святкові заходи до Дня незалежності України 24 серпня.

Усі присутні отримали примірники Збірника документів ВРЦіРО за період 1996–2021 років, який днями вийшов друком і планується до оприлюднення в електронному форматі.

Члени ВРЦіРО також вирішили продовжити повноваження чинного Головуючого у ВРЦіРО Блаженнішого Святослава до жовтня 2021 року.

Фото: д. Дмитро Хопта та о. Андрій Сидор
За матеріалами Інституту релігійної свободи