Єпископи УГКЦ США зустрілися у Філадельфії з новопризначеним митрополитом і архиєпископом Борисом Ґудзяком

8 березня 2019

5–6 березня українські католицькі єпископи США зустрілися разом, щоб молитися з новим митрополитом і архиєпископом Філадельфійським, Високопреосвященним владикою Борисом Ґудзяком.

У середу зранку, 6 березня, єпископи під проводом митрополита Бориса розпочали свій день молитвою Часів в Архиєпископській каплиці.

Упродовж цілоденного засідання єпископи обговорювали план проведення урочистих заходів з нагоди інтронізації, яка відбудеться 4 червня в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії. У підсумку була випрацювана цілотижнева програма, яка охоплює період з 2 по 9 червня. Окрім цього, владики мали нагоду зустрітися із радниками архиєпархії задля представлення та опрацювання плану заходів.

Вісім днів молитви, святкування, єднання та місійного служіння відбудеться під гаслом: «Від серця до серця». За задумом владик, ці заходи охоплять усе духовенство, монашество та мирян, особливо молодь, і не лише з Філадельфійської архиєпархії, але й з усіх єпархій у Сполучених Штатах та світі.

Єпископи також представили й обговорили свої пасторальні плани для окремих єпархій та цілої митрополії на 2019–2020 роки.

У засіданнях взяли участь такі владики: архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії Іван Бура, єпарх Стемфордський Павло Хомницький, єпарх єпархії св. Миколая в Чікаго Венедикт Алексійчук, єпарх єпархії св. Йосафата в Пармі Богдан Данило.

Логічним завершенням молитовної та робочих зустрічей стало запрошення від новоіменованого архиєпископа і митрополита Філадельфійського на червневі святкування з нагоди інтронізації Високопреосвященного владики Бориса Ґудзяка для усіх вірних нашої Церкви у США, а особливо для дітей та молоді. Ці відеозапрошення були опубліковані англійською та українською мовами. «Ще є майже три місяці часу, але я хочу вже Вас запросити на благословення мого служіння, запросити Вас зі мною і з нашою цілою Церквою молитися 4 червня. Саме 4 червня із волі Церкви я офіційно розпочинаю своє служіння тут. Сьогодні ми є покликані переосмислювати те, чим є Церква, ким є єпископ, які у нас повинні бути відносини. Господь нам пропонує стосунки від серця до серця. Ми бачимо цей неспокій в Америці, у Франції, в Англії, в суспільстві і політиці; я вже навіть не кажу про війну та агресію з Росії, авторитаризм в Китаї. Бог же нас кличе до стосунків від серця до серця в родині, серед друзів, у Церкві, у суспільстві та світі. Допоможіть мені! Допоможіть мені у цьому новому служінні, яке розпочнеться 4 червня у цьому прекрасному соборі, у цій катедрі. Більше інформації буде у наступних моїх зверненнях та у нашому спілкуванні. Нехай благословить Вас Господь!» — сказав владика Борис у своєму відеозверненні.

Окремим відеороликом поблизу катедрального храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у м. Філадельфія владика звернувся до дітей та молоді. Вказуючи на мозаїку Христа-Спасителя, він промовив: «Дорогі друзі, подивіться на відкриті руки та рамена нашого Господа, який вітає нас від серця і до серця. Саме тут, 4 червня розпочнеться моє нове служіння з Вашими молитвами. Тому, я Вас запрошую! Але не лише 4 червня. Адже 8 червня відбудеться День нашої молоді — День молоді „Від серця до серця“. Ми будемо перебувати тут разом, ми підемо процесією через усю частину цього міста, будемо відвідувати сусідів, будемо ділитися скарбами нашої духовності і нашої традиції із піснею, із сміхом, із танком, із грою. Я Вас щиро запрошую! Моліться за мене. Я молюся за Вас. До скорої зустрічі у Філадельфії і 4 червня, і 8 червня».

Як ми повідомляли, у понеділок, 18 лютого 2019 року, Папа Франциск проголосив владику Бориса Ґудзяка митрополитом і архиєпископом Філадельфійським. До свого нового призначення владика Борис служив єпархом Паризької єпархії святого Володимира Великого, якій підлягають Франція, країни Бенелюксу та Швейцарія.

Владика Андрій Рабій служив Апостольським адміністратором архиєпархії з моменту прийняття 16 квітня 2018 року Папою Франциском відставки через хворобу владики Стефана Сороки, попереднього митрополита і архиєпископа Філадельфійського.

За повідомленням о. Івана Філдса
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ