Єпископська хіротонія отця Степана Суса відбудеться у Патріаршому соборі у Києві

27 листопада 2019

Архиєрейська хіротонія отця Степана Суса, куріяльного єпископа Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зіґріса, відбудеться 12 січня 2020 року у Патріаршому соборі Воскресіння у Києві. Початок Божественної Літургії об 11.00 год.

Літургію очолить Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, головний святитель. Співсвятителі — владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ та владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський.

На своїй офіційній фейсбук-сторінці отець Степан Сус також зазначив: «Ласкаво усіх запрошую! Ваша присутність та підтримка для мене дуже важлива!!!»

Довідка

Отець Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у місті Львові в сім’ї Ярослава та Оксани з родини Боднар. Дитинство провів у селі Чишки (Пустомитівський район, Львівська область). З 1988 по 1996 роки навчався у Чишківській середній школі.

У 1996–1999 роках навчався в Бучацькому історико-філософському ліцеї імені святого Йосафата при монастирі отців-василіян у м. Бучачі. З 1999 до 2006 року вчився у Львівській духовній семінарії Святого Духа та Українському католицькому університеті. У 2009–2010 роках навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де захистив наукову працю на тему «Людина в контексті міжособистісної комунікації: Дитріх фон Гільдебрандт та Еммануель Левінас», магістр філософії. У 2014–2015 роках навчався у Люблінському католицькому університеті, захистив наукову працю на тему: «Військове капеланство у світлі Другого Ватиканського собору», магістр богослов’я. У 2015–2017 роках навчався на ліцензіатській програмі Українського католицького університету з пасторального богослов’я.

30 червня 2006 року прийняв священниче рукоположення з рук архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові.

У 2006 році з благословення архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка створює та очолює релігійну організацію «Центр військового капеланства» Львівської архиєпархії УГКЦ, завданням якої стало допомагати капеланам здійснювати душпастирську опіку серед військових. Того ж року призначений військовим капеланом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та синкелом Львівської архиєпархії УГКЦ у справах капеланства: військових, студентів, дітей-сиріт, в’язнів. З 2011 року — настоятель гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ.

У 2014 році під його керівництвом був створений інформаційний ресурс «Капеланство.info», який висвітлює події пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви серед військових, студентів, сиріт та в’язнів.

Володіє українською, англійською, польською, російською, французькою мовами.

15 листопада 2019 року у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи Франциска, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґрісу.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ