Єпископ Йосиф Мілян у Пирогові віддав українське воїнство під Покров Пресвятої Богородиці

15 жовтня 2019

Цього дня, 14 жовтня 2019 року у місцевій парафії Покрови Пресвятої Богородиці преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію та виголосив проповідь.

Архиєрей зауважив, що коли батьки виховують своїх дітей, тоді намагаються вкласти в них увесь свій дух, щоб не тільки вигодувати їх, виховати чи надати їм можливість інтелектуального зросту: «Але, щоб так, як говорив Блаженніший Любомир, щоб ці малі люди виростаючи, були людиною — глибокою людиною! Щоби вміли любити і були любленими», — наголосив владика Йосиф.

Ведучи мову далі, архиєрей наголосив, що святкуючи Покров Пресвятої Богородиці ми насправді осягаємо все: «Бо дуже часто сьогодні ми пробуємо розумітися на конституції, на законодавстві та на праві, а навіть на криміналістиці. А на скільки ми вкладаємо потуги в те, щоб знати Бога. Скільки ми вкладаємо в те, щоб знати Бога серцем та духом?», — запитав єпископ.

Далі архиєрей зауважив, що сьогодні людина намагається користуватися у своєму щоденному житті Конституціями держав, посадовими інструкціями на роботі, різними традиціями, які або базуються на людських цінностях, або є далекі від них: «Все це для того, щоб ми були щасливі і наші діти. Ми часто витрачаємо чимало багато зусиль заради того, щоб ущасливити себе золотою банківською карткою, яка мала б відкрити нам більше дверей. Ми часто шукаємо добрих стосунків із впливовими та значущими людьми цього світу. Бо це нам здається вигідно. Здається що це зробить нас щасливими і більш поважними у цьому світі. Але так насправді, чи завжди це нам допомагає? Бо дуже часто сьогодні ми пробуємо розумітися на конституції, на законодавстві та на праві, а навіть на криміналістиці. А на скільки ми вкладаємо потуги в те, щоб знати Бога? Скільки ми вкладаємо в те, щоб знати Бога серцем та духом?», – запитав проповідник.

Похилившись над пошуком відповіді на це запитання, архиєрей наголосив, що святкуючи Покров Пресвятої Богородиці люди насправді осягають все. Владика пояснив, що у Кані Галилейській, на весіллі, де були запрошені Богородиця, Ісус та Апостоли, Марія як мати зрозуміла, що забракло вина. Після здавалося б невдалого діалогу із своїм Сином, а нашим Богом, Вона сказала до слуг: «Що тільки скаже вам – зробіть»: «Це єдиний фрагмент Євангелії, де Богородиця каже щось робити. У нас часто буває так, що розказуємо щось дітям. Бо хочемо, щоб нас почули. Вчителі розказують своїм учням, а викладачі та професори діляться інтелектуальними здобутками із своїми студентами. «Що тільки скаже вам – зробіть», це дуже важливі слова, адже діти, які вміють скористатись досвідом своїх батьків, менше набивають гулі, та стають більш успішними», – наголосив Владика.

Далі проповідник поставив інше запитання: «А як є з цими словами у нашому духовному житті? Наскільки ми можемо слухати отого важливого, короткого та лаконічного дороговказу Богородиці? Здається, що про покров Богородиці ми сьогодні часто згадуємо лише в контексті війни на Сході України. Правильно вважаємо, що вона там мусить бути присутня. Хоч є дуже багато втрат, але кажуть, що на війні атеїстів не буває. Але кожен з нас часто переживає війну у власному серці, власному сумлінні. Найбільша війна – є війна із собою, найважчий вибір – є той, який роблю я! Чи здатні ми звернутися до Пресвятої Богородиці, згадавши Її слово «Що скаже вам –це робіть»? Чи зможемо формувати себе на цих вічних підвалинах, які проголосив Господь Бог? Тому нехай цей празник Покрова, де Богородиця покрила та врятувала свій народ від заглади та смерті, допоможе нам і дасть настанову завжди мати діалог з Господом Богом, як зі своїм добрим Татом».

Завершуючи проповідь, владика Йосиф Мілян зазначив, що сьогодні часто чуємо про Нормандську четвірку, про Мінські домовленості, та про цілий світовий політикум, які працюють над тим, щоб був мир в Україні: «Мабуть, всі ті санкції та добрі флюїди для нашого народу будуть нічим, якщо ми, як народ, не зрозуміємо однієї глибокої правди: Якщо Бог нам не допоможе, то нам ніхто не допоможе. Від країни у своєму власному серці, від перемоги над собою та над своїми гріхами і пристрастями, від оновлення власного храму душі і від боротьби за його святість залежатиме воля і свобода цілої України і нашого майбутньього».

Підсумовуючи, проповідник зазначив: «Настільки важливим є сьогоднішній празник Покрова Пресвятої Богородиці, який святкуємо також як День українського війська. Тому просімо, щоб Вона була нам насправді Матір’ю, а ми щоб були її дітьми. Дослухаймося, бо мати завжди вчить любові. Любімося, любімо нашу державу, любімо одні одних, любімо і шануймо своїх захисників. Прислухаймося, що каже Богородиця!»

По завершенні богослужіння, Владика вручив Архиєрейські грамоти окремим парафіянам, а також очолив чин освячення води та молитву за українське воїнство!

Наостанок Архиєрей подякував місцевому душпастирю о. Роману Ільницькому за його служіння та опіку над цією парафією. У свою чергу, о. Роман висловив слова вдячності Владиці Йосифу за Його візит у Пирогів та побажав Єпископу у доброму здоров’ї многих і благих літ.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ