Єпископ Йосиф Мілян: «Майдан — це місце, де зберігалася велична і жертовна любов молодих українців до своєї Батьківщини»

20 лютого 2020

У День Героїв Небесної сотні владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, очолив Божественну Літургію та Панахиду у храмі Новомучеників Українського народу, що знаходиться на Алеї Героїв Небесної сотні.

Разом з архиєреєм співслужили духовенство Київської архиєпархії з усіх частин Центрально-Східної України. Участь у молитві взяли чимало українців, які цього дня прийшли віддати шану полеглим героям України.

Зазначимо, що саме в ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Звертаючись до присутніх владика Йосиф Мілян зазначив: «Сьогодні ми молимося на місці, де була не пошанована аж до смерті людська гідність та свобода. На місці, де загинули ті, які вірили і шукали справедливості. Дуже часто роздумуємо про події Майдану. Справді, це місце, де зберігалася велична і жертовна любов молодих українців до своєї Батьківщини, до свободи. Попри те, що ніхто ідеологічно не працював, і не виховував жертовну любов до свого рідного».

Далі владика зазначив, що Бог вкладає нам вогонь правдивої любові, про яку сьогодні говорить Іван Богослов: «Нема бо більшої любові, як відати життя своє за друзів». «Для усіх нас християн — це невимовне свідоцтво, що Бог з нами. Це свідоцтво того, що попри ідеології виховання та формаційні контексти, Бог діє в людині. Цей вогонь жертовної любові до брата, творить невимовні акти самопосвяти за справедливість», — підкреслив проповідник.

На завершення єпископ заохотив усіх присутніх: «Спробуймо сьогодні знову стартувати у цій правдивій, жертовній любові. Розгорнім з єства нашого буття нашарування щоденного пороху. Ми неодмінно віднайдемо це правдиве золото Божої любові, яке Господь вклав в нас, щоб видати його на світло денне, щоб воно заблищало і світило всім».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ