Єпископ Йосиф Мілян: «Людство переживає кризу пандемії браку віри, ревності, довіри та любові до Церкви»

28 серпня 2020

«Пандемія, яку переживає людство є не тільки фізіологічною. Людство переживає кризу пандемії браку віри, ревності, довіри та любові до Церкви. Проте не покидаємо надії, що за заступництвом Богородиці її Син не залишить нас. Вона вимолить та випросить нам стійкості духа і правдивої жертвенної любові, яка неодмінно заведе нас до спасіння», — цими словами владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, звернувся до прочан Свято-Успенської Унівської лаври.

У своєму слові до прочан владика Йосиф зауважив, що цього року вже вкотре відбувається незвична проща до Свято-Успенської Унівської лаври. Під час цього паломництва особливо почитаємо Богородицю. За словами архиєрея, найкоротшою і найвлучнішою Марійною молитвою в усі часи була і залишається молитва «Богородице Діво». Єпископ також додав, що ця молитва дуже часто для нас є механічною. «В перших рядках прослави Пресвятої Богородиці ми повторяємо слова Архангела: „Радуйся, Благодатна, Господь з тобою!“ Ми кажемо, що вона благословенна, Вона особлива. Її Господь оберігав як особливу квітку землі, охороняв, плекав і формував. У часі Благовіщення ціле небо чекало на Її „Так“, на Її згоду стати Матір’ю Спасителя», — наголосив протосинкел Київської архиєпархії.

Бородиця ніколи нас не залишає

Далі владика Йосиф зазначив, що вона як Мати Божа і Мати нас усіх, ніколи не залишала Божого народу, своїх синів і дочок. «Саме тому у наших місцевостях і громадах так багато богородичних храмів, а зокрема Успенських. Саме тому маємо так багато чудотворних ікон Пресвятої Богородиці. Саме тому в Уневі впродовж століть так щиро і щедро возносили свої богородичні молитви монахи-студити».

Ведучи далі, владика Йосиф зауважив: «Тропар празника Успіння Пресвятої Богородиці оспівує, що в своїм відході, в своїм Успенні, Вона світу не залишила. Тому ми справді так Її любимо. Адже ми хочемо притулитися до Неї, ми хочемо відчути, як то є жити завжди з Богом, реалізовуючи в щоденному житті Його Слово».

«Щоби наша проща щоденного життя була завжди з Богом…»

Відтак архиєрей звернувся до паломників словами: «Дорогі прочани, справді в радості славімо Богородицю, в радості робімо кроки в напрямку до Неї. Пам’ятаймо, що Господь завжди з тими, хто бодай хоче чинити Його волю. Спробуймо, щоби наша проща щоденного життя була завжди з Богом. Спробуймо, щоби наше життя було наповнене Господнім Словом та молитвою. Спробуймо так, як Пресвята Богородиця, крокувати слідами Господніх заповідей і Його євангельського слова. Тоді наша смерть, стане перенесенням з одного простору світу в інший, вічний та щасливий. Бажаю всім солодких кроків, доброї та щирої правдивої молитви. Нехай пресвята Богородиця буде завжди з вами».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ