Єпископ Йосиф Мілян бере участь в урочистих святкуваннях німецького міста Падерборн

29 липня 2019

Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, цими днями бере участь в урочистому вшануванні покровителя німецького міста Падерборн — святого Ліборія.

Разом з владикою Йосифом у Німеччині перебувають о. Іван Сохан, економ Київської архиєпархії, та о. Роман Улей, секретар владики.

Під час урочистих святкувань владика Йосиф особисто привітав архиєпископа Ганса-Йозефа Беккера та подякував йому за постійну та значну підтримку Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

У розмові з архиєпископом владика Йосиф зазначив, що серед людей, а зокрема серед богословів шириться таке поняття: «Де є єпископ, там є Церква». Владика відзначив, що особливо цей меседж звучить у колі єпископів, які дбають про повірену їм паству. Відтак єпископ-помічник Київський звернув увагу на постать святого покровителя міста Падеборн: «Роздумуючи над життям святого Ліборія, якого Ваша архиєпархія сьогодні святкує празник, бачимо, що Він служив Церкві як архиєрей. Добре знаємо, що Церква складається з живого організму — родини, яка будується на Христі Господі. Тому цього року Українська Церква робить особливі заходи у збереженні родини, її статусу, усіх прав і свобод. Бо небезпека супроти родини зараз спостерігається не лише в Україні, але й у Європі, і в цілому світі», — наголосив архиєрей.

Опісля, від імені Української Греко-Католицької Церкви, а зокрема від Київської архиєпархії, владика подарував архиєпископу Гансу-Йозефу Беккеру ікону Пресвятої Родини написану у традиційному візантійському стилі: «Нехай вона оберігає Ваші родини та Вашу Церкву. Щоб Церква за прикладом Ісуса Христа, дальше гідно та достойно служила людині, яка об’єднана у спільноту родини».

Завершуючи розмову, владика Йосиф висловив слова вдячності архиєпархії Падерборн за підтримку Київської архиєпархії: «Дякуємо Вам, що ми як Церква у родині Вселенської Церкви, знайшли місце у Вашому серці. Дякуємо Вам за підтримку та співпрацю. Запевняємо Вас у своїх молитвах, у глибокій вдячності та пошані».

Зазначимо, що кожного року сотні тисяч християн з різних куточків Німеччини та з цілого світу збираються на це непересічне свято віри. Цього року місто приймає майже мільйон відвідувачів. Додамо також, що починаючи з 2014 року архиєпархія Падерборн активно підтримує пасторальні і соціальні проекти Київської архиєпархії УГКЦ.

Довідка

Архиєпархія Падерборн — римо-католицька архиєпархія на північному заході Німеччини, заснована у 799 році Папою Левом ІІІ та королем Карлом Великим. Територія архиєпархії охоплює майже 15 тис. км2. Майже 5 млн. населення архиєпархії є досить строкате за своїм конфесійним складом. Тут мирно живуть як католики (32,3 % місцевого населення), так і протестанти, і багато конфесійно змішаних родин. На 703 парохіях у 19 деканатах здійснюють своє душпастирське служіння 974 священики та 121 ієромонах. З 2003 року архиєпикопом Падерборну є Ганс-Йозеф Беккер, якому допомагають троє єпископів-помічників. З 836 року в катедральному храмі Падерборна спочивають реліквії св. Ліборія, який у IV ст. був єпископом Ле-Мансу (Франція). Саме цей святий є покровителем як архиєпархії, так і міста Падерборн.

За матеріалами пресслужби Київської архиєпархії УГКЦ