Єпископ Володимир Ющак: Я бачу розвиток греко-католицьких громад і необхідність створення нових

13 квітня 2022

«Я бачу розвиток і необхідність створення нових громад, особливо у великих містах, куди приходять віруючі нашої Церкви», — сказав владика Володимир Ющак. Греко-католицький єпарх Вроцлава та Кошаліна зустрівся з єпископом Бидгоща Кшиштофом Влодарчиком, з яким поспілкувався про виклики та душпастирські потреби.

«Перше, що ми помітили останнім часом — це сповідь. Через війну в Україні наші вірні переживають великий біль, пов’язаний з розлукою із близькими, руйнуванням і смертю. Вони потребують розуміння, а відтак і духовної опіки», — додав єпископ Володимир Ющак. Про це повідомляє пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Василіянин пов’язаний з Вроцлавом з 1999 року. «Тоді у нас у неділю була одна Літургія, на якій було до 150 осіб. Сьогодні відбуваються чотири Літургії, кожен раз храм наповнюється вірними. Ще за часів Вроцлавсько-Ґданської єпархії було створено більше тридцяти нових пунктів, — додав він, нагадавши про діючу парафію в Бидгощі».

Спільнота св. Архангела Рафаїла є продовженням греко-католицького душпастирського служіння, яке існує в Бидгощі з 1 серпня 2017 року. До неї належать віруючі візантійського обряду з міста, а також районів Куявсько-Поморського воєводства, розташованих на лівому березі Вісли. Наразі парафія не має свого храму. Місцем молитви є каплиця при базиліці св. Вінсента де Поля в Бидгощі. «Хочу наголосити, що ми як Церква не маємо власних приміщень у місцях, де нещодавно були створені нові парафії. Для того, щоб щось зробити, безсумнівно, потрібна співпраця та відкритість з боку Римо-Католицької Церкви. Тому дякую вам за доброту з боку Бидгощської єпархії та єпископа Кшиштофа», — сказав владика Володимир Ющак.

Наразі польський кордон перетнули понад два мільйони біженців від війни. «Ми не питаємо у цих людей, якої вони віри. По-перше, їх слід вітати та обіймати, створюючи простір певної безпеки. Лише тоді слідує духовний аспект, тобто запрошення до молитви та вказівка ​​на місця душпастирської допомоги. Кожен з нас — єпископів — має свою юрисдикцію і опікується довіреними громадами. Проте, є сфери та події, які нас об’єднують. Ми повинні співпрацювати там, де це можливо», — сказав владика Кшиштоф Влодарчик.

Серед наступних викликів єпископ Володимир Ющак назвав матеріальну допомогу. «Йдеться про дах над головою для тих, хто залишив усе. Люди часто приходили в тому, в чому втекли. Росіяни використовують т. зв фосфорні бомби, які спалюють все, навіть одяг. Слід також займатися освітою дітей та молоді. Польську мову знають не всі, тому в дистанційному навчанні беруть участь навіть найстарші. Серед тих, хто приходить, також багато невіруючих чи непрактикуючих. Вони досі дивляться на нас, роблять висновки і думають, чи варто бути християнином, східним католиком чи західним католиком», — підсумував єпископ Володимир Ющак.

Вроцлавсько-Кошалінська єпархія — одна з трьох єпархій Греко-Католицької Церкви в Польщі, з осідком у Вроцлаві. Заснована Вроцлавсько-Ґданською єпархією у 1996 році папою Іваном Павлом II. 25 листопада 2020 року в результаті реорганізації Греко-Католицької Церкви в Польщі Папою Франциском назва єпархії була змінена на Вроцлавсько-Кошалінська з нинішнім осідком та собором у Кошаліні. Єпархія є суфраганом Перемишльсько-Варшавської митрополії.