Єпископ Степан Меньок: «Христос підніс гідність жінки і зрівняв її з чоловіком»

19 травня 2021

У Неділю мироносиць, 16 травня 2021 року, у храмі святого Володимира в Запоріжжі відбулась урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви, у співслужінні митрофорного протоієрея Андрія Бухвака, настоятеля парафії.

Єпископ Степан Меньок: «Христос підніс гідність жінки і зрівняв її з чоловіком»

У слові владики Степана на Неділю мироносиць йшлося про те, що, згадуючи жінок, які першими вирушили до гробу Спасителя та дізнались про його воскресіння, ми маємо пам’ятати, що сам Христос є тим, хто підніс жінку з пригніченого становища. В цей день владика закликав пам’ятати, що в біблійній історії жінки завжди відігравали особливу роль і не можна ставити під сумнів їхню гідність.

Христос підносить статус жінки

Насамперед проповідник підкреслив історичний аспект того часу, який полягав у тому, що жінка перебувала у приниженому становищі супроти чоловіка. «Знаємо з історії, що жінки в ті часи на Сході знаходились в досить приниженому становищі. Їхні права часто були обмеженими, вони підпадали під велику кількість заборон та були пригніченими. Сьогодні ми бачимо в розповіді про жінок-мироносиць жінку євангельських часів, сьогодні бачимо Ісуса, який перемінив статус жінки. Христос підніс гідність жінки і зрівняв її з чоловіком!» — сказав єпископ.

Учениці виявляють непохитну вірність Вчителеві

«В Євангелії читаємо про жінок, які разом з апостолами ходили за Христом. В чому полягала їхня діяльність? Можливо, їм доводилось допомагати в облаштуванні побуту спільноти та приготуванні страв, але найбільше з усього вони прагнули слухати науку Спасителя та бути вірними йому. Цю вірність вони проявляють під час арешту Ісуса, коли вони не похитнулись перед лицем небезпеки, чого не можемо сказати про чоловіків-апостолів!» — зазначив архиєрей.

Відтак владика Степан навів у приклад подію вмивання ніг, яку здійснила жінка-грішниця для Ісуса Христа своїм волоссям: «Про сміливі вчинки жінок читаємо в Євангелії від Луки: жінка-грішниця увійшла в дім фарисея, — людини, яка добре знала приписи, — і з благоговінням в сльозах обмиває ноги Ісуса пахощами, обтираючи своїм волоссям. І коли фарисей по-людськи міркував про те, що ця жінка відома всім, як грішниця, Христос підкреслює, що ця жінка зробила жест любові, не побоявшись осуду і саме тому, що багато полюбила, їй прощаються численні гріхи!»

Роль християнської матері неможливо переоцінити

«Нещодавно ми святкували День матері. Сьогоднішній день також є чудовою нагодою, щоб вшанувати жінку-матір. Матері мають дуже особливе і відповідальне покликання виховання дітей у християнському дусі. Пам’ятаймо, що роль матері-християнки неможливо переоцінити. Дорогі матері! Будьте тими, хто гідно зрощує достойних членів та членкинь Церкви, які також будуть майбутнім нашої держави!» — мовив на завершення екзарх Донецький владика Степан Меньок.

За матеріалами Донецького екзархату УГКЦ