Прощальне слово владики Петра Стасюка під час Чину інтронізації нового єпарха Мельбурнського

17 липня 2021

12 липня 2021 року у катедральному храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла у м. Мельбурні (Австралія) відбувся Чин інтронізації третього єпископа Мельбурнського преосвященного владики Миколая Бичка. Під час Архиєрейської Божественної Літургії дотеперішній єпископ Мельбурнський владика Петро Стасюк звернувся із подячним та прощальним словом до усіх присутніх на молитві.

ПОДЯЧНЕ СЛОВО

преосвященного владики Петра Стасюка,

вислуженого єпископа Мельбурнської єпархії Свв. апп. Петра і Павла

під час Чину інтронізації нового єпарха Мельбурнського

Слава Ісусу Христу!

Я щиро вітаю усіх вас, наших гостей, на цьому бенкеті щоб привітати нашого побратима редемпториста Миколу Бичка.

Кілька годин тому у нашій прекрасній катедрі ми були свідками зворушливої церемонії інтронізації.

Я хочу подякувати усім, хто долучився до організації цієї події, та усім присутнім на Літургії. Ваша присутність дуже багато значить для усіх в єпархії.

Спершу я б хотів віддати належне праці мого попередника владики Івана Прашка, піонера, який заклав початки цієї єпархії. Він прибув у 1948–49 роках, у час, коли в Австралію приїхали більшість українських біженців, щоб поселитися у цій далекій країні. Він ініціював будівництво храмів та інших будівель, які сформували церкву та громаду. Коли я сюди приїхав, у 1993 році, Єпархія була вже практично сформована. Ми усі цінуємо та вдячні владиці Івану.

Я дуже задоволений, що у нас є новий єпископ Микола Бичок. Я звертаюся до єпархії та усієї церкви в Австралії з проханням молитися за нього та наших парафіян на нашому шляху до пізнання Господа нашого Ісуса Христа, а також наших звичаїв та традицій, на яких заснована наша віра.

Наша Церква є Вселенською Церквою з вселенськими обов’язками. Це тепер завдання владики Миколи. Водночас я маю духовний обов’язок, який я виконаю. Молитися за майбутній розвиток єпархії. Ця єпархія завжди буде займати особливе місце у моєму серці. Я молюся, щоб ми, як об’єднана Церква та люди, зустрілися у новому житті після воскресіння.

Я завжди дякуватиму за привілей бути єпископом цієї єпархії. Я маю дуже багато за що бути вдячним за 28 років своєї служби. Дуже багато людей в усіх парафіях цієї Єпархії допомагали мені долати виклики. Я дякую усім парафіяльним радам, парафіяльним організаціям, членам Єпархіальних установ, Пасторальним радам, Фінансовій раді, радникам, опікунам, комітетам, моїм секретаркам, численним радникам. Нехай Господь благословить усіх вас.

Найбільше кому я мушу подякувати та за кого молитися це наші священники, диякони, сестри, та усі релігійні покликання, які ми мали та маємо у нашій Єпархії. Ми маємо хороше та праведне духовенство. Нехай Господь благословить вас і нехай Господь і надалі любить нашу церкву та шле нам нові покликання. Я закликаю усіх вас продовжувати разом працювати під проводом Владики Бичка.

Я хочу подякувати Австралійській конференції католицьких єпископів за любов та повагу до Східних католицьких церков Австралії, до яких ми належимо. Впродовж років я був задіяний в численних комітетах. Австралійська Церква є однією з кращих у світі коли йдеться про відмінності зберігаючи при цьому єдність. Вона є зразком роботи з мігрантами та біженцями.

Я вдячний нашим Братам та Сестрам у вірі, Раді Церков Австралії, президентом якої я був впродовж кількох років. Я високо ціную її підтримку. Я також хочу згадати Національну Раду Церков та міжконфесійні зв’язки. Все це дуже важливе для нашої Єпархії та парафіян.

На завершення я хочу сказати, що усі ми маємо працювати з нашим новим Владикою Миколою. Поет Джон Дон якось сказав, «жодна людина не може бути, як острів». Наша Церква також не може бути як острів.

Наша Церква є частиною, дуже важливою частиною, великої картини нашого суспільства. Ми зможемо досягти успіху тільки якщо ми зрозуміємо свою роль у цій картині. Тож я звертаюся до вас разом зі мною подумати про це, з’ясувати роль Української католицької церкви у майбутньому. Не нам дивитися на світ через дзеркало заднього виду. Виклик сучасності у тому щоб переглянути як нам жити щоб найкраще проголошувати слово Ісуса Христа. Я закінчу словами, які два тисячоліття тому написав апостол св. Павло у посланні до филип’ян:

«Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі». (Фил. 4, 6–7)

Моліться за мене, а я буду молитися за Вас.

† Петро Стасюк, ЧНІ,

вислужений єпископ Мельбурнський