Прочани з Хмельницького разом зі своїм єпископом у прощі до Зарваниці пройшли 150 км за п’ять днів

18 липня 2021

З 12 по 16 липня 2021 року тривало щорічне традиційне піше паломництво з Хмельницького до Зарваниці на загальнонаціональну прощу, яка відбувається 17–18 липня. Цього року вперше піше паломництво очолив владика Іван Кулик, єпископ Кам’янець-Подільський. Прочани подолали близько 150 км за п’ять днів.

Детальний маршрут пішої прощі: 1-й день: м. Хмельницький — с. Гвардійське; 2-й день: с. Гвардійське — смт Сатанів; 3-й день: смт Сатанів — смт Гримайлів; 4-й день: смт Гримайлів — м. Теребовля; 5-й день: м. Теребовля — Марійський духовний центр у с. Зарваниця.

На початку в прощу вирушило понад 100 осіб. Кожен наступний день кількість прочан збільшувалася і до приходу у Зарваницю кількість паломників була близько 200 осіб.

Кожного дня усі прочани молилися Божественну Літургію, яку служив владика Іван у співслужінні зі священниками, які також брали участь у паломництві. Під час пішої ходи постійно відбувалася молитва на вервиці, Ісусова молитва, духовні розважання, співали релігійних пісень. Протягом маршруту прямування паломників для всіх було організовано харчування та нічліг.

Перед Зарваницею у с. Вишнівчик паломників привітав владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, який радо спілкувався з усіма паломниками, запевнив про молитву та усіх благословив.

За матеріалами Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ