Представники Конференції католицьких єпископів Франції відвідали українську церкву Успіння Богородиці в Люрді

4 квітня 2019

2–3 квітня українська церква в Люрді мала нагоду вітати єпископів — представників Конференції католицьких єпископів Франції, чергове засідання якої на початку квітня відбувалося в цьому відомому на весь світ відпустовому місці.

Єпископів, серед яких новообраний голова конференції, архиєпископ Реймса, владика Ерік де Мулен Бофор, вітали владика Борис Ґудзяк, новоіменований архиєпископ Філадельфійської архиєпарії, який до лютого 2019 сповняв служіння єпископа Паризької єпархії, та Апостольський Адміністратор владика Гліб Лончина.

Про єпархію розповіли протосинкел Михайло Романюк та координатор душпастирських проектів Ольга Вох. З багатою іконографією Юрія Новосельського ознайомила біограф художника Кристина Черні. Єпископи мали змогу разом помолитися.

«Французькі єпископи вперше побували в нашому храмі в Люрді. Вони мали нагоду краще пізнати дух соборності, на якому базується служіння єпархії. Водночас вони пізнали іконографію Юрія Новосельського та Петра Холодного (молодшого) [перший розписав храм, а другий є автором іконостасу]. Це була знаменита нагода скріпити духовно-культурні стосунки французького єпископату з нашою Церквою», — зазначив владика Гліб.

«Наша присутність в Люрді стає виразнішою», — продовжив капелан української парафії о. Роман Остап’юк. «Французькі єпископи приходять до нашого храму і ми можемо разом молитися. Багато з них десятиліттями приїжджають до Люрду, але до нас завітали вперше. На мою думку, це визнання».

За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ