«Постарайтеся в житті бути відповідальними за кожен свій крок», — владика Йосиф Мілян звернувся до молоді Київської архиєпархії

21 вересня 2022

У суботу, 17 вересня 2022 року, Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ зібрав близько 40 молодих осіб із різних куточків Київської архиєпархії, яка у непростих умовах війни розпочала новий виток свого життя. Організатором заходу є Комісія у справах молоді Київської архиєпархії УГКЦ у співпраці із ТУСК «Обнова-Київ», Центром академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ, Київською Салезіянською ораторією «Дон Боско», Київською Трьохсвятительською духовною семінарією УГКЦ та БФ «Карітас-Київ.

Програма розпочалася із зустрічі та теплого знайомства молоді. Першим етапом заходу була спільна Божественна Літургія, з якої черпали сили для активного дня, та просили в Бога усіх необхідних ласк як у своїх особистих потребах так і у єдиному спільному — за нашу державу! Про це повідомляє пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ із посиланням на пресслужбу Комісії у справах молоді Київської архиєпархії УГКЦ.

Важливою частиною зустрічі стало онлайн-спілкування з єпископом-помічником Київської архиєпархії УГКЦ владикою Йосифом Міляном, який завжди вболіває за молодь і при кожній можливості старається з нею зустрітися.

У своєму зверненні до молоді владика ділився своїми думками про непростий час, який переживаємо та що найважливіше — вірою у світле майбутнє, яке безсумнівно приходить.

«Постарайтеся в житті бути відповідальними за кожен свій крок», — висловився архиєрей, підбадьорюючи молодих осіб до впевнених та рішучих кроків у своєму житті. Не обійшлося і без запитань від молоді на, які владика радо давав відповідь.

Молоді було запропоновано цікаві лекції, першу з яких провадила Наталя Сиротич — психолог Благодійного фонду «Карітас-Київ», доктор філософії, арт-терапевт, авторка 13 книг, яка відкрила молоді потрібну тему про те, як справитися з гнівом і образою під час війни. Важливим етапом було, щоб молодь зрозуміла, що вони є надзвичайно люблені Богом, навіть, коли їхні емоції є, як часто здаються, негативними. Спікер дала дієві поради, як контролювати себе і шукати вирішення проблем, а також знаходити свій власний ресурс для натхнення і відновлення сил.

Друга лекція: «Біблійні відповіді на військові дії», від отця Романа Островського — доктора біблійного богослов’я префекта з навчальної частини Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ була не менш цікавою. Завдяки отцю, молодь роздумувала над тим, що Правда дорівнює Бог, тому в наш непростий час випробувань Він є тут і бореться з нами. Пс 3:9: «У Господа спасіння; на твій народ — твоє благословення».

День був насиченим та напрочуд цікавим, молодь будувала нові знайомства, віднаходила відповіді на свої запитання, та ставила перед собою нові цілі. Завершенням зустрічі стали молитовні чування: Вечірня, Утреня, а відтак молитва прослави, в часі яких наша молодь мала можливість налагодити зв’язок з Богом через Таїнство Сповіді та духовні бесіди.

«Ми усі разом випрошували в Бога ласки для нашої України і висловлювали подяку всім воїнам, завдяки яким могла сьогодні зібратися», — діляться учасники зустрічі.

«Дуже, дуже дякую всім організаторам! Звичайно, в першу чергу дякую Господу за таких чудових людей, ресурси і натхнення для таких справ! Все чудово: програма, організація, ставлення, їжа, приміщення — супер! Нехай Господь допомагає і надалі такі речі робити на Його славу», — ділиться учасник з’їзду Андрій.