Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2005 року

1 вересня 2005
На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Трійці,
Отця, і Сина, і Святого Духа
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь.

БОЖОЮ МИЛІСТЮ
І В ПОВНОМУ СОПРИЧАСТІ
З РИМСЬКИМ АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ

ЛЮБОМИР

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький

Високопреосвященним і Преосвященним Владикам,
Всечесним Отцям, Преподобним Ченцям і Черницям
та Вірним Помісної Української Греко-Католицької Церкви

ПРОГОЛОШУЮ І ОПРИЛЮДНЮЮ

Постанови
Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви

що відбувся у м. Львові (Брюховичі)
25–31 серпня 2005 року Божого

1. Для опрацювання єдиної програми виховання священиків в Українській Греко-Католицькій Церкві:

• створити Комісію священичої формації у складі ректорів семінарій УГКЦ, включно з ректорами семінарій монаших чинів, та навчальних закладів нашої Церкви в Римі;

• від імені Синоду доручити опікуватися цією Комісією Владиці Софронові (Мудрому), Владиці Лаврентієві (Гуцуляку), Владиці Давидові (Мотюку) і Владиці Володимирові (Ковбичу);

• у разі потреби фізичної присутності на засіданні когось із вищезгаданих ректорів правлячий архієрей повинен фінансувати його прибуття на засідання Комісії.

2. Доручити Владиці Лаврентієві (Гуцуляку) на підставі документів Апостольської Столиці, присвячених питанням священичого виховання, та пропозицій і думок владик, висловлених на Синоді, укласти синодальний документ щодо священичої формації.

3. Доручити Комісії священичої формації до наступного Синоду опрацювати перелік пропозицій щодо покликання, виховання і життя священика для їх дальшого опрацювання і прийняття Синодом Єпископів УГКЦ 2006 року.

4. Головам єпархіальних катехитичних комісій провести зустрічі духовенства й катехитів для ознайомлення зі справою написання Катехизму УГКЦ та напрямів катехитичного служіння нашої Церкви.

5. Доручити Патріаршій катехитичній комісії:

• у червні 2006 року провести трьохденну конференцію для представлення і обговорення напрацьованого матеріалу з написання Катехизму УГКЦ;

• для оживлення катехитичного служіння та ознайомлення з Катехизмом УГКЦ провести у 2007 році, перед Патріаршим Собором, присвяченим молоді, трьохденну катехитичну конференцію, на яку запросити голів єпархіальних катехитичних комісій УГКЦ з України і поселень.

6. Оголосити 2007 рік Божий Роком молоді.

7. Прийняти «Положення про фінансово-економічний устрій УГКЦ» з внесеними поправками і доповненнями на п’ятирічний випробувальний термін.

8. Створити при Патріархії УГКЦ загальноцерковний фонд для потреб екзархатів в Україні. Доручити Владиці Степанові (Менькові) і Владиці Володимирові (Війтишину) опрацювати статут цього фонду та відкрити при Патріархії його рахунок, на який будуть пересилатися пожертвувані кошти.

9. Затвердити проект «Структура Патріаршого економату УГКЦ» з внесеними поправками і доповненнями.

10. Затвердити статут Патріаршого фонду з внесеними поправками, змінами і доповненнями.

11. Доручити Патріаршій літургійній комісії до наступного Синоду Єпископів УГКЦ опрацювати проект документа про канонічну процедуру видання літургійних книг.

12. У кожній єпархії УГКЦ призначити одного чи більше працівників до єпархіальних літургійних комісій.

13. Для обговорення актуальних проблем і пропозицій щодо можливих напрямків діяльності Патріаршої і єпархіальних літургійних комісій відповідно до реальних церковних потреб провести науково-практичну конференцію літургістів нашої Церкви.

14. Доручити Патріаршій літургійній комісії інтенсифікувати працю над укладанням Уставу Архієрейського служіння і Літургії Святого Івана Золотоустого.

15. Доручити Постійному Синодові та Інститутові екуменічних студій при Українському католицькому університеті організувати проведення Унійного з’їзду у Велеграді 2007 року з нагоди 100-річчя Першого унійного з’їзду під проводом Митрополита Андрея Шептицького.

16. Провести у 2006 році відзначення 60-ї річниці Львівського псевдо-собору та використати цю нагоду для примирення з православними братами.

17. На Синоді Єпископів УГКЦ 2006 року присвятити одну сесію розглядові літургійних питань, які підготує на розгляд Патріарша літургійна комісія.

18. Синод Єпископів УГКЦ 2006 року провести у Львові 13–20 вересня.

† ЛЮБОМИР,
Верховний Архиєпископ

† ВАСИЛЬ (Медвіт),

Секретар Синоду Єпископів