«Посеред випробувань, які переживає наш народ, Господь посилає нам знак надії, знак спасіння і радості», — владика Богдан Дзюрах у Львові

18 лютого 2023

12 лютого 2023 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, у храмі Святого Миколая при монастирі Згромадження сестер Пресвятої Родини м. Львів звершив Чин постригу та облечин сестер Домініки та Естер із Згромадження сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя.

У своїй проповіді єпископ, звертаючись до усіх присутніх у храмі, наголосив на тому, що Бог є джерелом кожної любові, яку досвідчує людина і ніяка людська любов не може заспокоїти нашого людського серця, бо воно сотворене Богом і лиш Він може його заспокоїти.

Говорячи про вибір монашого життя двох сестер, владика Богдан назвав їхній вибір дорогою духовного материнства, на якій вони спричиняться до народження нових Божих дітей, так як це робить Господь Бог через Ісуса у Святому Дусі.

«Сьогодні ці сестри повні Божої любові, яку вони в своєму часі відкрили та прийняли. А через своє служіння людям будуть дарувати Богові свою любов у відповідь — у молитві, у тих завданнях, які їм буде поручати Церква через своїх настоятилів», — мовив архиєрей.

Також єпископ провів паралель між Таїнством Хрещення, в якому людина стаючи членом Церкви Христової, покликана прямувати у житті за Христом, так і на дорозі монашества сестри, складаючи обітницю вірності Христові, прямують за Ним і вказують для усіх також орієнтир у нашому житті — Ісуса Христа.

«Ми сьогодні супроводжуємо вас на тій дорозі. Ви покидаєте світ — покидаєте гріх і всі пристрасті. Бажаємо вам у світлі Божого слова відчути на собі обійми Небесного Отця, Його любов, яка очищає і дарує життя. Бог буде вас кріпити і провадити. Також тою силою у житті для вас буде молитва та спільнота, членами якої ви стали. Тримайтеся за руку Ісуса Христа і дайте себе провадити Святим Духом, духом любові», — сказав, звертаючись до нових сестер редемптористок, владика Богдан Дзюрах.

Довідка

Згромадження Сестер Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (МНІ) є чернечою спільнотою єпархіального права (Institutum religiosum).

Усе Згромадження поділяється на Провінції та Регіони: Німеччина-Австрія, Японія, Болівія, Чилі та Україна. Найвищим органом Згромадження є Генеральна Капітула. Провід Згромадження здійснюється Генеральним урядом із осідком у Штадлі (Німеччина).

Згромадження живе та служить згідно духовности св. Альфонса Ліґуорі та св. Терези від Дитятка Ісуса, покровительки місій. В Україні спільнота МНІ плекає східну Церковну традицію.

Харизмою місійних редемтористок є проповідувати людям Відкуплення, а особливо тим, для яких радісна звістка Євангелія ще є чужою або вже стала чужою. Спільнота свідомо живе близько людей, прагнучи таким чином наслідувати Христа, який воплотився та жив серед людей. У своїй місіонерській праці сестри співпрацюють із редемптористами, з якими є пов’язані на основі духовности та апостоляту. Щоб відповісти на виклики часу, спільнота є гнучкою, як щодо категорії людей, яким служить, так і щодо форми здійснення післаництва. У переліку зайнятости сестер найчастіше є місії, пасторальна праця на парафіях, реколекції, духовно-психологічний супровід, викладацька робота тощо.