«Помічаймо те, що Бог є з нами», — владика Степан Сус на Гусятинщині

17 серпня 2020

9 серпня 2020 року з благословення преосвященного владики Димитрія Григорака, єпарха Бучацького, до села Увисли, що на Гусятинщині, прибув з Києва владика Степан Сус, наймолодший єпископ УГКЦ, куріяльний єпископ Глави УГКЦ, Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ.

«Помічаймо те, що Бог є з нами», — владика Степан Сус на Гусятинщині

На подвір’ї храму архиєрея радо зустріли парох Назарій Бедрій, який вчився разом із владикою Степаном в Бучацькому ліцеї ім. свщм. Йосафата, діти та вірні. За українською традицією єпископу вручили хліб і сіль.

У місцевому храмі Введення в Храм Пресвятої Богородиці владика Степан Сус у співслужінні численного духовенства очолив Архиєрейську Божественну Літургію та виголосив повчальну проповідь.

Завжди споглядати образ Бога

Зокрема владика Степан сказав: «Мені надзвичайно приємно сьогодні молитись святу Літургію разом з вами та освятити хрести на куполах у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці села Увисла, Гусятинського деканату, Бучацької єпархії.

У житті, сповненому різних викликів та труднощів, важливо нам, як віруючим людям, завжди споглядати образ Бога. Християнин повинен усе сприймати та переживати через призму довір’я до Бога. Інколи достатньо засумніватись, опустити руки або, забувши про Бога, подивитись в сторону, і життєві труднощі починають брати верх над нами. Навіть тоді, у цих складних обставинах, ми завжди побачимо простягнуту руку Христа, Бога, який нас любить і ніколи не залишить».

Найпростіша молитва — погляд на ікону Господа

Далі єпископ продовжив: «Як важливо нам бачити Бога, Його святий погляд на нас! Пригадаймо собі, скільки образів та ікон висить у наших домівках. Чи ми звертаємо на них увагу або може вони вже давно стали просто „прикрасами“ наших стін? Вважаю, що кожен наш ранок і вечір слід починати із простої молитви — погляду на образ чи ікону Господа».

«Помічаймо те, що Бог є з нами! Дивлячись на Нього, з впевненістю та довір’ям долаймо виклики життя», — підкреслив владика Степан Сус на закінчення своєї науки.

Освячення хрестів на куполах храму

На закінчення єпископ передав пароху та парафіянам вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та поблагословив всіх мощами блаженної Йосафати Гордашевської.

Насамкінець, відбулося освячення хрестів на куполах храму.

Свято продовжилося ще і після обіду. Адже в цей день, з дотриманням усіх санітарно-протиепідемічних правил і норм, на парафії відбувся ІІ-й Фестиваль духовно-патріотичної пісні ім. бл. Йосафати Гордашевської, який минулого року започаткував о. Назарій Бедрій.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ