«Перемога України залежить від зусиль кожного з нас»: Великоднє послання владики Миколи Бичка

24 квітня 2023

З катедрального собору Святих верховних апостолів Петра і Павла у м. Мельбурн (Австралія) єпископ єпархії для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії владика Микола Бичок засилає привітання для усіх людей доброї волі із Воскресінням Христовим.

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

владики Миколи Бичка, єпископа Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла
із осідком у м. Мельбурн (Австралія)

«Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови спадкоємство Твоє!
Дай перемогу благовірному народові над супротивниками
і хрестом Твоїм охорони люд Твій»

(тропар Хресту Господньому)

Христос Воскрес!

Дорогі в Христі!

Ось вже другий рік поспіль святкуємо Христове Воскресіння в умовах повномасштабної війни, де ворог прагне знищити наш народ, нашу свободу та наші християнські цінності. Звуки сирен, постійні обстріли, життя без світла та у бомбосховищах є звичайною буденністю наших братів та сестер в Україні. У той же час, проведення багатьох маніфестацій, донесення правдивої інформації, подиву гідна згуртованість — стали щоденною працею української діаспори по цілому світі. Ми всі змінилися. Наша країна вкотре здобуває свою незалежність, проливаючи кров та втрачаючи цвіт українського народу.

Ми, християни, свідомі того, що без Божої допомоги не переможемо окупанта. В славному Воскресінні Христовому бачимо хрест Господній, як могутній засіб спасіння. Хрест, на якому Ісус відкупляє людський рід від гріха. Хрест, який сьогодні дарує нашому народу надію на перемогу в боротьбі над злом. Хрест, який є захистом наших воїнів перед окупантом. Саме тому наші захисники носять хрест на своїх грудях та зображують це знам’я на військовій техніці, а найважливіше — черпають силу для боротьби з видимим та невидимим ворогом.

У боротьбі за нашу незалежність, щодня гинуть найкращі сини та дочки українського народу. У всіх нас виникають різні запитання: Чому так відбувається? Чому гинуть невинні люди? Відповідь ми знаходимо в постаті Ісуса Христа. Він, як Бог та людина, був невинним. Проте, Його несправедливо було засуджено та розіп’ято на хресті. Саме в такий ганебний спосіб Господь показав людству Свою безмежну любов. Щось подібне зараз роблять наші воїни, віддаючи своє життя заради нас, бо «не має більшої любовіза ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх» (Ів. 15, 13).

Празник Пасхи — це святкування перемоги Бога над дияволом, життя над смертю, миру над війною, добра над злом, святістю над грішністю. Тому вдивляючись в ікону славного Воскресіння Христового, українці не втрачають віри та ревно трудяться щодня: воїни Збройних Сил України, які обороняють вільну та незалежну Україну; медики, які лікують жахливі рани війни; волонтери, які звідусіль збирають необхідну допомогу; капелани, які є особливим знаком присутності Бога для мужніх захисників нашої Батьківщини. Тому українці, які розсіяні по цілому світі, щиро надіються та вірять у перемогу над агресором в 2023 році Божому та очікують справедливого миру.

Святкуючи перемогу Христа над смертю, мусимо пам’ятати, що ця радість дарована нам через Його страждання, «бо Його ранами ми зцілені» (Іс. 53, 5). Ми не відчуємо справжньої радості від перемоги, доки не вилікуємо ран війни: насилля, гніву, ненависті, непрощення, безнадії та внутрішньої порожнечі. Саме тому Синод УГКЦ в своєму душпастирському плані на період до 2030 року «Надія до якої нас кличе Господь», заздалегідь наголошує на важливості зцілення ран та лікування травм війни. Це є великим викликом для нашої Церкви та України; шлях, який маємо пройти разом з Ісусом Христом, пригадуючи Його страждання, смерть на хресті, та на третій день величне Воскресіння з мертвих.

Перемога України залежить від зусиль кожного з нас, а саме від трьох найголовніших добрих діл: молитви, милостині та посту. Тож берімо активну участь в спільній молитві, зокрема у Божественній Літургії, приймаючи Тіло і Кров Христа в даному проханні. Щедро творімо милостиню для потреб страждаючого українського народу та нашої Церкви. Пам’ятаймо про важливість посту щоп’ятниці у нашій Єпархії, в наміренні справедливого миру в Україні.

Молімося разом за нашу перемогу над окупантом, за зцілення ран та травм війни, промовляючи слова молитви: Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови спадкоємство Твоє! Дай перемогу благовірному народові над супротивниками і хрестом Твоїм охорони люд Твій.

Щиро вітаю духовенство, монашество та всіх вірних із Воскресінням Христовим. Бажаю благословенних Пасхальних Свят, омріяної перемоги над ворогом, міцної надії на краще майбуття, та миру, який походить від Воскреслого Христа.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Благословення Господнє на Вас!

† Микола Бичок,
єпарх Мельбурнський