Патріарша молодіжна комісія УГКЦ продовжує активну діяльність серед карантинних буднів

25 листопада 2020

Обговорити плани на найближчі тижні та окреслити глобальніший розвиток діяльності ― такою була мета онлайн-зустрічі всіх відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ, що відбулася 23 листопада.

У межах зустрічі голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, секретар Душпастирської ради отець Ростислав Пендюк розповів про напрямні, якими розвиватиметься робота різних комісій та окреслив головні питання, на які необхідно відреагувати в своїй діяльності на різних рівнях.

Кожен присутній на зустрічі отець мав можливість поділитися напрацюваннями з молоддю, які вдається реалізовувати в час карантинних обмежень. На жаль, глобальні проєкти молодіжним душпастирям здебільшого довелося згорнути і відкласти до сприятливіших часів. Та, поміж тим, багато хто зумів трансформувати заходи чи започаткувати нові й вести їх в онлайні або ж малими групами, із дотриманням усіх карантинних обмежень.

Заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш розповів про ініціативи, які найближчим часом реалізовуватимуть на різних рівнях.

Зокрема поділився інформацією про Європейське молодіжне паломництво в Сантяго-де-Компостела (4–8 серпня 2021 року), підготовку до Світового Дня Молоді, що проходитиме в Лісабоні в 2023 році. А також важливість поширення актуальної інформації із нової соціальної мережі Папської Ради ― SynodAct.

Окрему увагу отець Роман звернув на календарне планування, до якого мали би доєднатися зі своїми ініціативами на 2021 рік єпархіяльні молодіжні комісії, надіславши на пошту [email protected].

Представники молодіжного душпастирства УГКЦ також мали нагоду ознайомитися з новими проєктними пропозиціями, які Патріарша комісія у справах молоді планує реалізовувати у 2021 році.

Чергове засідання Душпастирської ради

За кілька годин до цієї зустрічі відбулася нарада Душпастирської ради під проводом владики Кена Новаківського, у межах якої керівники Комісій та душпастирських структур підсумовували ініціативи, зроблені напередодні та ділилися планами на найближче майбутнє. Слід відзначити, що такі зустрічі керівників патріарших структур відбуваються щодва тижні і покликані творити «екосистему» Патріаршої курії та сприяти покращенню різних церковних структур у реалізації їхньої місії.

Зустріч із духовенством Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії

16 листопада отець Ростислав Пендюк і отець Роман Демуш взяли участь у дводенному Соборчику духовенства Апостольського екзархату в Німеччині і Скандинавії, який проходив у режимі онлайн.

Тематика Соборчика, який очолив владика Петро Крик, стосувалася молодіжного душпастирства.

Впродовж двох днів доповідачі знайомили отців, які душпастирюють на території екзархату, про ситуацію із працею з молоддю в Католицькій Церкві загалом, та в УГКЦ зокрема.

Також переглянули резолюцію Форуму мігрантів, що відбувся в Римі у 2018 році, присвяченого питанню молоді, звернули увагу на основні постулати постсинодального документу Christus Vivit, ознайомилися з діяльністю та реалізацією найуспішніших проєктів Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, а також заторкнули теми нових методів душпастирства серед молоді, зокрема євангелізації в соціальних мережах.

Тематичні зустрічі проходили в форматі діалогів, що засвідчило особливе зацікавлення отців піднятими темами.

За матеріалами Наталії Павлишин для «Дивенсвіт»