Єпархія Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині відсвяткувала свій престольний празник

4 жовтня 2021

3 жовтня 2021 року у катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці в місті Буенос-Айрес (Аргентина) відбулися урочистості з нагоди престольного празнику Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці.

Архиєрейську Божественну Літургію у супроводі духовенства очолив владика Даниїл Козлінський, єпарх Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

Після довготривалої відсутності молільників у храмах, пов’язаної із пандемією Covid-19 на святкову Божественну Літургію прибула велика кількість вірних єпархії та катедрального собору. З владикою Даниїлом співслужили священнослужителі з різних парафій провінції Буенос-Айрес: генеральний вікарій отець Михайло Гримач, священноієрей Назарій Кащак, настоятель катедрального собору та отці Карлос Карбоч, Карлос Балінья, Гільєрмо Андрухович та Федеріко Островський.

Літургійним співом богослужіння прикрасили сестри Чину святого Василія Великого у супроводі вірних.

Особливістю цьогорічного святкування празника Покрови Пресвятої Богородиці у аргентинській єпархії було дві важливих події: вручення підрясника семінаристу другого курсу семінарії Блаженного Омеляна Ковча брату Езекеїлу Деттерену та освячення новозбудованого престолу, присвяченого святому папі Івану Павлу II.

Під час Божественної Літургії архиєрей підкреслив важливість живої пам’яті та вдячності української громади в Аргентині святому Папі, який залишив важливе свідчення віри та молитви за український народ та його Церкву. Владика Даниїл заохотив усіх плекати у собі ті чесноти, якими відзначався святий Іван Павло для християнської єдності та любові.

По закінченні Божественної Літургії владика Даниїл подякував усім присутнім, які зібралися на святкування престольного празника, а особливо дипломатичному корпусу Українського Посольства в Аргентині, громадським товариствам та культурно-просвітницьким організаціям.

Відтак єпископ освятив престіл, збудований для вшанування святого папи Івана Павла II.

На престолі владика розмістив мощі першого ступеня, а саме волосся святого папи, ласкаво надані Конгрегацією у справах святих. Урочисті події завершили святковим обідом, на якому було складено подяку всім жертводавцям, які спричинилися до побудови вівтаря у катедральному соборі для святого, поручаючи їх під Покров Пресвятої Богородиці.

Довідка

У 1987 році Святіший Отець Іван Павло II реалізував свій другий пастирський візит до Аргентини. Серед запланованих подій у Буенос-Айресі, на запрошення першого єпископа в Аргентині владики Андрія Сапеляка понтифік відвідав катедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці в місті Буенос-Айрес. Під час спільної молитві у храмі Святіший Отець коронував мозаїку Пресвятої Богородиці, яка знаходиться у апсиді святилища храму, таким чином залишаючи важливий слід для української Церкви та громади в Аргентині.

Слід згадати, що участь Святішого Отця у святковий програмі, яку приготувала українська спільнота, розпочала святкування тисячоліття хрещення Руси-України.

За матеріалами Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині