Єпархія Покрови Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі (Аргентина) перебуває поруч із українським народом

12 березня 2022

У кожному куточку земної кулі підіймаються до Господа молитви за припинення війни в Україні, небачена досі хвиля солідарності охопила майже кожну країну світу. Сьогодні декілька слів про духовну й гуманітарну допомогу Аргентини.

Українська діаспора в Аргентині налічує коло 300 тисяч осіб, переважно 4-го і 5-го поколінь, що зберігають свою українську ідентичність.

Українська діаспора в Аргентині для України

В інтерв’ю для «Vatican News» іспанською мовою Владика Даниїл Козлінський, правлячий Архиєрей єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина) та Апостольський Візитатор для вірних УГКЦ в Уругваї, Парагваї, Чилі та Венесуелі, розповів про біль української громади, яка на відстані організацію гуманітарної допомоги та молитовні й громадські ініціативи за припинення війни й привернення миру в Україні.

Владика Даниїл Козлінський, правлячий архиєрей Єпархії УГКЦ Покрови Пресвятої Богородифці в Буенос-АйресіВладика Даниїл Козлінський, правлячий архиєрей Єпархії УГКЦ Покрови Пресвятої Богородифці в Буенос-Айресі

Від початку військового вторгнення в Україну греко-католицькі храми в Аргентині щодня залишаються відкритими для молитви. Дуже швидко й ефективно збирається гуманітарна допомога як ліки, продукти харчування, одяг та інше. До збірки дуже активно приєднується громадськість Аргентини. «Ми отримали велику допомогу від усього аргентинського народу, — наголосив Владика Даниїл, — що поділяє страждання наших співвітчизників».

Владика Даниїл сказав про підтримку українського народу

В українському греко-католицькому катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці проведено богослужіння за мир в Україні, в якому взяли участь також і представники українських громадських організацій та аргентинського уряду.

Міжконфесійна молитва за мир в Україні

2 березня 2022 року, в Буенос-Айресі спільно молились «за швидке відновлення миру і безпеки для тих, що сьогодні страждають від жахів війни в Україні» представники різних конфесій і релігій: євреї, мусульмани, протестанти, католики, представники Євангельських Церков. З цієї нагоди оприлюднено Декларацію, до якої приєдналась Аргентинська Єпископська Конференція та Комісія з питань екуменізму та міжрелігійного діалогу.

Декларація починається словами Папи Франциска, який стверджує, що «кожна війна залишає світ гіршим, ніж він був до того. Війна — це провал політики й людяності, це ганебна капітуляція, поразка від сил зла». В декларації наголошено, що «війна ніколи не може бути розв’язкою» та підкреслено «громадянський обов’язок кожної людини будувати людське братерство та мирне співіснування».