Парафія Стрітення Господнього м. Коломия: кухня для пацієнтів психо-неврологічного диспансеру і не тільки

12 листопада 2021

В м. Коломиї знаходиться невеличка, але усім добре відома своєю активністю, щирістю та жертовністю парафія Стрітення Господнього. За добре серце, відданість, чуйність та щирість не менш відомий і її парох — о. Роман Кіцелюк.

Ця невеличка громада доклала титанічних сил та праці, щоби збудувати парафіяльний центр, започаткувати катехитичну школу, на парафії діють різні молитовні групи та спільноти. Та наймолодшою спільнотою є парафіяльний «Карітас», який організувався завдяки проекту «Соціальне служіння громади», що презентував кілька років тому в парафії Стрітення благодійний фонд «Карітас Коломия».

До того часу таке служіння на парафії, особливо перед великими християнськими святами, здійснювалося у вигляді різноманітних акцій та проєктів. На сьогоднішній день парафіяльний «Карітас» проводить спільні проєкти та акції з єпархіальним «Карітасом»: сортування одягу для потребуючих, «нагодуй убогого», «пампушки для в’язнів» і чимало інших.

Тільки з 2019 року соціальне служіння на парафії Стрітення Господнього набуває системного характеру. З цього часу парафіяльна спільнота бере на себе обов’язок підтримувати потребуючих, які проживають на території парафії та околицях, а також готувати їжу для пацієнтів психо-неврологічного диспансеру м. Коломия. Кожного тижня парафіяни старалися приготувати достатньо харчів, щоб хворі не жалілися на голод, оскільки даний заклад не мав своєї кухні, а харчування відбувалося за залишковим принципом (залишки їжі привозили з центральної лікарні).

Соціальне служіння на парафії Стрітення Господнього об’єднало не тільки окремих людей, які належать до даної спільноти, але й цілу парафіяльну громаду, яка складає свої пожертви на закупівлю продуктів. Бачачи велику людську працю, яка приносить так багато користі для немічних, потребуючих, убогих та безхатьків, з’являються нові жертводавці, які не належать до цієї спільноти, а, навпаки, перебувають далеко, за тисячі кілометрів від неї. Так, одна пані, яка працює в Італії, дізнавшись про дане служіння потребуючим, час від часу передає продукти, а також кошти на ці потреби.

Залучення коштів на парафіяльний Карітас, ще до пандемії коронавірусу, відбувалися через різні ярмарки: продаж хот-догів, домашньої випічки, смаколиків у центрі Коломиї, на свято Преображення Господнього, коли місто святкує день свого заснування.

Чимало праці, сил, наснаги, а особливо любові щоденно докладають ці жертвенні люди, щоби послужити іншим, даючи приклад усім нам, як потрібно, ставши пліч-о-пліч, долати усі труднощі й перешкоди.

Тому так важливо подякувати й вклонитися усій спільноті парафіяльного «Карітасу» церкви Стрітення Господнього, парафіяльній молоді, яка долучається до проведення різних харитативних акцій та всім жертводавцям, які допомагають забезпечити базові потреби людей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Й так важливо залучати й запрошувати усіх небайдужих, бо діла милосердя не мають ані меж, ані кордонів, які б неможливо спільними зусиллями подолати.

Після того, коли Блаженніший Святослав проголосив безстрокову акцію «Нагодуй убогого», соціальне служіння на парафії ще більше активізувалося. Парафіяльний «Карітас» готує вечері для безхатченків, що приходять ночувати до будинку нічного перебування створеного «Карітасом» Коломия за підтримки міської ради. Так само дбають і про своїх парафіян, котрі потребують допомоги.

А ми пригадуємо, що зараз триває акція «Нагодуй убогого», і кожен може стати доброчинцем, зігріти своєї любов’ю того, хто цього найбільше потребує.

Фото: о. Роман Кіцелюк
За матеріалами Коломийської єпархії УГКЦ