«Пам’ятаймо, що Вифлиємській зірці надає сенсу новонароджений Ісус, а не астрологія», — владика Володимир Груца на початок Різдвяного посту

2 грудня 2020

У Різдвяному часі присутня символіка світла і зірок. Вона символізує прагнення людини до миру і гармонії. А це може дати лише Бог. Таку думку висловив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, під час проповіді до вірних в архикатедральному соборі Св. Юра у 25-ту неділю по Зісланню Святого Духа.

«Розпочинаємо Різдвяний піст. Маємо відповідні бажання, очікування чи мрії. Часом не знаємо, що в цьому найважливіше і як нам потрібно постити», — зауважив владика Володимир Груца.

За словами архиєрея, ми всі потребуємо свята у довгі і темні вечори. У такий непевний час Церква дарує нам свято. На вулицях і магазинах вже задовго до свят відчутна Різдвяна атмосфера. Правда, що Різдвяні свята є дуже популярними. Але не завжди вони мають християнський вимір. Можна готуватися до свят так, що забути про того, хто ці свята нам дарує.

«Вифлиємській зірці надає сенс не астрологія, а новонароджений Ісус. Сьогодні зустрічаємо Ісуса Христа в храмі у Євхаристії. Приймаючи Його, матимемо силу любити тих, хто є нашими ближніми, а також себе», — продовжив проповідник.

«Подумаймо, що у празнику Різдва є найістотнішим? Щоб у передріздвяному стресі не забути про Того, Хто дарує нам свята», — закликав владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»