Ольштинсько-Ґданська єпархія УГКЦ у Польщі зустрічає українців та допомагає їм із побутом

10 березня 2022

Ольштинсько-Ґданська єпархія Української Греко-Католицької Церкви в Польщі проводить діяльність у багатьох різних ділянках, пов’язаних з війною в Україні.

Карітас Ольштинсько-Ґданської єпархії проводить збори продуктів та речей через усі парафії єпархії, які послідовно передаються нужденним в Україні. Вірні Греко-Католицької Церкви всією душею допомагають, приносячи необхідні продукти, виступаючи волонтерами в пунктах збору або пропонуючи власний транспорт для перевезення зібраних пакунків. Крім того, проводиться збір коштів, який покликаний допомогти як в Україні, так і біженцям, які приїжджають до Польщі. Про це повідомляє пресслужба Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

Вірні Греко-Католицької Церкви служать у своїх місцевих громадах, знаючи українську мову та допомагають з біженцям із перекладами.

Священники Української Греко-Католицької Церкви перебувають у постійному контакті з місцями реєстрації прибулих, завдяки чому налагоджують контакти з біженцями. Отці також намагаються забезпечити духовний провід і поширити інформацію про греко-католицькі храми, про які часто запитують біженці. Вірні на парафіях, окрім гуманітарної допомоги, долучаються до цілодобових молитовних марафонів за мир в Україні та припинення бойових дій російського агресора.

Єпископи Греко-Католицької Церкви в Польщі звернулися до вірних із Пастирським листом, у якому висловили солідарність з українським народом, висловили категоричне засудження війни, спричиненої Росією. Своєю чергою, напередодні Великого посту у Прощену неділю було зачитано спеціальне Пастирське послання, в якому греко-католицькі єпископи наголошують на важливості духовного паломництва у такий важкий час, не втрачаючи надії з особливою посвятою Богові. Єпископи просять нас бути з вірою і відчуттям, що Україна переможе ворога. Крім того, вони наголошують, що народжується нова українська нація і Україна воскресне.