Ольштинсько-Ґданська єпархія розвиває гуманітарні центри для допомоги біженцям та налагоджує зв’язки із фінляндським містом

19 квітня 2022

11 квітня владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, прийняв делегацію гостей із фінляндського міста Рованіемі, представивши їм діяльність Інформаційно-гуманітарного центру парафіяльної спільноти м. Ольштина. А вже 14 квітня зустівся із волонтерами Гуманітарного центру при парафії у м. Пасленк.

Центр гуманітарної допомоги у Пасленку

14 квітня 2022 року владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, відвідав Центр гуманітарної допомоги та зустрівся з волонтерами. Вони розповіли про свою діяльність, розповіли про те, що вони роблять, які успіхи, які проблеми та чим би ще хотіли займатися.

У греко-католицькій парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Пасленку з початку війни в Україні діє Центр гуманітарної допомоги для біженців. Він створений у катехитичній кімнаті пресвітерію. Щодня десятки нужденних отримують необхідну допомогу.

Більше того, це місце зустрічі, де люди з України можуть поспілкуватися з волонтерами українською мовою, часто діляться з ними своїми історіями. Це єдине таке місце в Пасленку та в безпосередній близькості.

Крім того, парафія Пасленку у співпраці з Карітасом Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ регулярно організовує перевезення гуманітарної допомоги в Україну.

Єпископ Аркадій вислухав усіх волонтерів осередку, запевнив у своїй підтримці та пообіцяв допомагати у діяльності.

У парафії Пасленку активно працює багато волонтерів, — студенти, люди різного віку, кожен відповідно до своїх можливостей. Одні приходять на чергування, інші допомагають завантажувати автобуси, ще інші — надають транспорт чи долучаються до служіння іншим способом. Кожен робить свій внесок у «історичну роботу парафії», як це назвав єпископ Аркадій.

Владика Аркадій Трохановський попрощався і на завершення мовив словами Святого Письма: «Духа не гасіть» (1 Сол. 5, 19).

Делегація з Рованіемі (Фінляндія) в інформаційно-гуманітарному центрі Ольштина

У понеділок, 11 квітня, гуманітарно-інформаційний центр греко-католицької парафії в Ольштині відвідала делегація Рованіемі з Фінляндії, яка також прийняла біженців з України.

Делегацію представляли мер Рованіемі Улла-Кірсікка Вайніо, директор з антикризового управління Йоханна Ахо, директор із зовнішнього співробітництва Туула Рінтала-Гардін, а також Бартош Камінський, уповноважений мера Ольштина з питань співпраці з неурядовими організаціями, Кшиштоф Отолінський, директор Офісу промоції та туризму, Стефан Мігус, голова Асоціації українців у Польщі (Ольштинське відділення), Катажина Вінтер, Офіс промоції та туризму та перекладачка.

Візит став нагодою обмінятися досвідом роботи з біженцями. Хоча, як помітили гості з Фінляндії, до їхньої країни приїхало набагато менше біженців, ніж до Польщі. Місто Рованіемі прийняло групу з 100 біженців.

Під час візиту була також нагода зустрітися з єпископом Аркадієм Трохановським, єпархом Ольштинсько-Ґданським. Владика Аркадій розповів про функціонування центру, роботу волонтерів та залучення парафії до допомоги біженцям. Він висловив велику вдячність усім донорам та установам.

Варто зазначити, що гуманітарно-інформаційний пункт греко-католицької парафії працює практично з першого дня війни. Зараз він приймає від 350 до 400 осіб. Більшість із них — жінки, матері з дітьми, а також люди похилого віку.

Своєю чергою, інтеграційну роботу проводить с. Оксана Ващур, Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, яка щосуботи організовує зустрічі, поїздки та спільну роботу. У свою чергу о. Ян Галушка координує всі роботи, співпрацюючи з парафіянами. Пункт також організовує транспортування допомоги в Україну.

Єпископ Аркадій також згадав, що подібні пункти існують і на греко-католицьких парафіях в Ельблонг, Пасленку і Гіжицько.

Гості з Фінляндії висловили велике захоплення роботою волонтерів греко-католицької парафії в Ольштині та залученням Ольштинсько-Ґданської єпархії до допомоги біженцям. Також гості відвідали греко-католицький собор Покрову Пресвятої Богородиці.