Очільник «Реновабісу» до єпископів УГКЦ: «Хочемо заохотити і допомогти, щоб ваша Церква свідчила живого Бога і в час війни»

10 липня 2022

У суботу, 9 липня, перед єпископами Української Греко-Католицької Церкви, які зібралися на Синод у Перемишлі (Польща), зі словами солідарності і підтримки виступив генеральний керівник благодійного фонду німецьких католиків «Реновабіс» о. Томас Шварц.

У своєму слові до Синоду о. Томаc висловив солідарність з українським народом і представив програму і пріоритери фонду «Реновабіс» для підтримки потребуючих у час війни. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Ми хочемо заохотити вас як Церкву, яка була Церквою-мученицею і яка багато страждала і страждає з людьми, для людей і поміж людьми. Ми, „Реновабіс“, хочемо допомогти вам, щоби свідчення живого Бога було свідченням вашої Церкви і в цій ситуації, де навколо так багато смерті», — зазначив о. Томас Шварц.

За його словами, однією з важливих речей для фонду в цей момент є допомога духовенству УГКЦ, «щоби священники зі своїми сім’ями могли й надалі жити і бути поруч з народом».

«Бо в ситуації війни, яку ви зараз переживаєте, — каже очільник „Реновабісу“, — дуже важливою допомогою — важливішою навіть за будь-яку фінансову — є допомога духовна. І її надають священники. Але щоб могти дати духовну підтримку людям, вони самі повинні мати якийсь мінімум забезпечення для своїх сімей, для власного життя».

Разом з тим, очільник німецького благодійного фонду розповів про готовність підтримувати ініціативи, пов’язані з відбудовою, реабілітацією, психологічною підтримкою не лише під час війни, але й у післявоєнний період.

Зустріч з владиками УГКЦ також стала для керівництва «Реновабісу» нагодою почути самих архиєреїв і краще зрозуміти, які потреби вони насправді мають.

На завершення зустрічі, як вияв солідарності з Україною, українським народом і Церквою, о. Томас Шварц передав Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу плакат зі словами підтримки від німецьких благодійників.

Блаженніший Святослав подякував отцю Томасу, всій команді «Реновабісу» і німецьким католикам за підтримку Української Греко-Католицької Церкви, зокрема духовенства, а також всього українського народу та України, зокрема в час війни. Він додав: «В Україні люди у скрутні часи не шукають соціальних служб, але священника або монастир. Дякуємо, що з вашою допомогою ми можемо рятувати людські життя».

Перш, ніж завітати до Перемишля, о. Томас Шварц відвідав декілька українських міст, щоб особисто доторкнутися до ран війни і побачити всю трагедію, з нею пов’язаною. Це його перший візит в Україну від моменту призначення Генеральним керівником «Реновабісу» у вересні 2021 року.

Отець Томас зі співробітниками відвідав найперше Нововолинськ, потім Київ, відтак побував у околицях столиці, які пережили російську окупацію. «Я мусив поїхати до Бучі і був дуже неприємно вражений тим, що там побачив, — розповів священник у коментарі Департаменту інформації УГКЦ. — Але потім я був в Ірпені, і там віра людей, які у греко-католицьких парафіях від ранку до вечора допомагають людям, що перебувають у ще гіршій ситуації від них, мене особисто надихнула. Те саме я пережив і коли приїхав до Львова і побачив всі ці ініціативи, наприклад, Карітасу, але й парафій, католицького університету».

«„Реновабіс“ не перестане вам допомагати усіма можливими способами», — запевнив очільник німецького благодійного фонду.

Пригадуємо, 7–15 липня у Перемишлі відбувається Синод Єпископів УГКЦ, головною темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».