Нововисвячений єпископ Максим Рябуха: «Дякую Церкві за те, що навчила мене любити Бога»

22 грудня 2022

Владика Максим Рябуха, якого Синод Єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ, а Святіший Отець Франциск поблагословив це рішення, у своєму подячному слові під час Архиєрейської хіротонії подякував усім і кожному за супровід у духовному житті та служінні в Церкві.

Особливо новий єпископ подякував своїй новій родині на Сході України. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Зболені жахіттям війни Донеччина та Луганщина, Запорізька та Дніпропетровська області… В усьому хочу перебувати поруч із вами, будучи свідомим, що Страсна п’ятниця — це не кінець Божого задуму спасіння», — сказав владика Максим.

«Я разом із вами, — зауважив він, — вдивляюся у тихий світанок Воскресіння. У Святих Тайнах ми знайдемо підтримку для нашої життєвої прощі, у спільнотному досвіді відчуємо силу християнської родини, у молитві та праці побачимо величезні плоди Божої благодаті».

«Ти ніколи мене не полишав, Господи, і вірю, що з Твоєю допомогою зможу достойно та впевнено крокувати вперед у довіреному мені служінні», — додав він.

Архиєрей подякував своїй родині, особливо любій мамі, за постійний супровід невтомною молитвою, мудрою порадою та підтримкою у салезіанському служінні.

Подякував усім своїм наставникам, учителям і друзям шкільних років, університетських студій, періоду салезіанської формації та часу священичого служіння.

«Те, ким я сьогодні є, насправді відбулося і завдяки вам. Біля вас Бог формував моє серце, будував мій світогляд, утверджував мої переконання… Біля вас я досвідчував Божу присутність і відкривав широту Божого погляду. Дякую вам за це безмежно!», — зазначив він.

Нововисвячений владика Максим подякував Церкві за те, що привела його до Бога, навчила Його любити, Йому служити і Його прославляти.

«Дякую Блаженнішому Святославові, владиці Степанові, владиці Йосифові та всім владикам за довіру. Дякую всім моїм співбратам у священстві за щиру дружбу, приклад, що надихає, і повсякчасну підтримку. Дякую всій салезіанській родині за найцінніший для мене дар, — дар харизми святого Івана Боска. Хоч би де я був, назавжди залишуся салезіанином», — сказав єпископ-помічник Донецького екзархату.

Нагадаємо, що 22 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася єпископська хіротонія владики Максима Рябухи, єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ. Головним святителем став Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, а співсвятителями — владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.