«Новонароджене Дитятко огортає і єднає усіх українців»: Різдвяне послання владики Миколи Бичка

15 січня 2023

Ми як народ вчергове переживаємо болючі сторінки нашої історії. Вкотре ми боремося за нашу свободу, відстоюючи Богом дані права. Проте, незважаючи на всі випробовування, ми святкуємо Різдво Христове, співаючи колядку: «Бог Предвічний народився». Досвідчуємо неймовірну любов новонародженого Дитятка, який огортає та єднає всіх українців. Про це мовить владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у Різдвяному посланні.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

владики Миколи Бичка, єпископа Єпархії Святих апостолів Петра і Павла

із осідком у м. Мельбурн (Австралія)

«Не плач, Рахиле, глянь, діти цілі,
не умирають, а оживають, а оживають»

(Різдвяна колядка)

Христос Рождається! Славімо Його!

Дорогі у Христі!

Різдво Господа нашого Ісуса Христа є одним з найбільших свят церковного року. В приході на землю маленького Дитятка-Ісус, ми бачимо близькість Святого Бога до грішної людини. Саме тому в українському народі ми маємо дуже величні різдвяні традиції. Ми прославляємо Христа через участь у вертепі, де спогадуємо Пресвяту Богородицю, Святого Йосифа, ангелів, пастушків, трьох царів, а також Ірода, воїнів та смерть. Ми ділимося радістю народження Божого Сина, вітаючи один одного «Христос Рождається! Славімо Його!»

Радість Христового Різдва є завжди переплетена з нотами смутку. Різдвяна колядка «Не плач Рахиле» пригадує всім нам про невинно убитих дітей у Вифлеємі. Новонароджений Ісус продовжує проявлятися у страждаючих дітях війни, заморених голодом і холодом, у дітях сиротах та покинутих, у дітях інвалідах і поранених, у дітях вулиці і хворих, у бідних та багатодітних сім’ях, які втікають від війни. Діти з раннього віку змушені ховатися від обстрілів, здобувати освіту в бомбосховищах та мерзнути у своїх домівках. Новонароджений Месія співпереживає з тими, чиє дитинство зранене через військові дії.

Сьогодні багато наших людей стали біженцями на взір Пресвятої Родини, яка також втікала, щоб зберегти життя Дитятка. На жаль, люди позакривали свої будинки у Вифлеємі перед Пресвятою Родиною. Ісус відчуває біль українців, які змушені залишати свої домівки, рятуючи життя своїх дітей. Спаситель супроводжує біженців, відкриваючи серця християн з цілого світу на потреби ближнього.

В цьому величному святі ми бачимо Пресвяту Родину: Богородицю, яка ніжно обіймає свого Сина, Святого Йосифа, який піклується про добро родини та маленького Ісусика, який ніжно спить на руках Своєї Матері. Щось подібне відчуває родина при народженні дитятка: любов, затишок та погляд в майбутнє. Однак зараз, це Різдво для багатьох родин буде сповнене невимовним страждання, розлукою з рідними та невпевненістю в завтрашньому дні. Пам’ятаю українські родини в моїх молитвах та закликаю всіх вірних до ревної молитви в своїх родинах за ті сім’ї, які сьогодні є жертвами цієї несправедливої війни.

Ми як народ вчергове переживаємо болючі сторінки нашої історії. Вкотре ми боремося за нашу свободу, відстоюючи Богом дані права. Проте, незважаючи на всі випробовування, ми святкуємо Різдво Христове, співаючи колядку: «Бог Предвічний народився». Досвідчуємо неймовірну любов новонародженого Дитятка, який огортає та єднає всіх українців.

Нехай прихід Дитятка-Ісус зігріє своїм теплом наші серця, зранені через ненависть, жорстокість та смерть невинних. Додасть нам іскру радості, серед смутку, страждання та терпіння, які досвідчуємо. Сповнить нас надією на краще майбуття та перемогу добра над злом. Укріпить нас у вірі та розумінні, що ми не одні у цих випробуваннях — «З нами Бог».

Христос Рождається! Славімо Його!

Благословення Господнє на Вас!

† Микола Бичок, ЧНІ,
єпарх Мельбурнський