«Незалежність — це не лише декларація. Незалежність виборюється, за неї ми молимося», — владика Володимир Груца

26 серпня 2022

Ми як Держава мусимо захищатися, але з огляду на це ми є блаженними, ми є щасливими, бо у цьому нас запевняє Ісус Христос, а слово Його — істина. На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца під час Молебну у гарнізонному храмі Свв. апп. Петра і Павла у день Незалежності України. Архиєрею співслужили військові капелани. Участь у молінні взяли представники міської влади та військові генерали.

Відзначення 31-ої річниці проголошення Незалежності України у м. Львові розпочалося на Личаківсьому кладовищі вшануванням пам’яті полеглих Героїв. Архиєрей спільно з митрополитом Львівським ПЦУ владикою Макарієм у співслужінні військових капеланів та представників інших конфесій та релігій звершив Панахиду за загиблими Героями. Про це інформує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«У цей час для нас немає рідніших людей, ніж наші Герої. Немає важливішого місця, ніж цей цвинтар, де вони спочивають і водночас споглядають з вічності. Тому ми сьогодні святкуємо тут, разом з ними. Святкуємо з родинами загиблих наших Героїв, з їхніми дітьми та дружинами. Водночас просимо їх бути нашими заступниками перед Богом, щоб ми згодом і вже якнайшвидше змогли це свято звершувати вповні», — мовив владика Володимир під час Панахиди.

Відтак єпископ разом з представниками влади, громадськості, духовенства та військовослужбовців поклав квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС на полях почесних поховань № 67 і № 76.

«Чимало людей ставило собі питання, чи варто святкувати День Незалежності і що це є за празник. В Україні війна і багато неспокою. Хто ж тоді буде святкувати, як не ми?» — запитав архиєрей.

Відповідаючи, він зазначив: «Тут важливе питання: „Як ми святкуємо?“ Як ми загалом святкуємо наші празники та важливі події? Обираємо улюблену локацію і проводимо час з близькими. У цей час для нас немає рідніших людей, ніж наші Герої. Немає важливішого місця, ніж цей цвинтар, де вони спочивають і водночас споглядають з вічності».

Натомість, у душпастирському слові у гарнізонному храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла владика Володимир Груца зауважив, що сьогодні маємо свято, яке б мали святкувати у великій радості. Але з огляду на обставини, ми лягали спати з відчуттями тривоги і з такими відчуттями прокинулися.

«Ми тут є і молимося. Тому що Незалежність — це не лише декларація, документ на аркуші паперу. Цього замало. Незалежність виборюється, за Незалежність ми молимося», — підкреслив архиєрей.

Владика Володимир наголосив, що цього року ми розпочали це свято з урочистостей на Личаківському цвинтарі, в місці, яке для нас є рідним, через те, що там є наші Герої, які берегли і бережуть наше небо над нами.

«Відтак, після цього найважливіше, що ми можемо зробити — це прийти до Гарнізонного храму, у серце Львова, і за них помолитися. Тут, звідки ми їх також відпроваджуємо на цвинтар в останню путь», — сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.