«Наші вірні справді є серцевиною нашої єпархії», — владика Браян Байда у Посланні до духовенства і вірних Торонтської єпархії

7 листопада 2020

Завершуючи перший рік єпископського служіння як апостольський адміністратор Єпархії Торонто та Східної Канади, владика Браян Байда звернувся із пасторальним посланням до духовенства та вірних єпархії, коротко окресливши здобутки та виклики, перед якими вони стоять.

«Минув уже один рік, коли, прокинувшись, я несподівано отримав звістку, що Святіший Отець призначив мене апостольським адміністратором Єпархії Торонто та Східної Канади. Я прийняв це із певним ваганням, будучи цілком щасливим як єпарх Саскатуну, та зажурився, що додаткова відповідальність перевищувала мої спосібності. Водночас, це призначення викликало в мені нові сподівання про Божі плани для обох єпархій, враховуючи їхні різні історії, досягнення та виклики», — розпочав своє звернення до вірних і духовенства преосвященний владика Браян Байда.

Відтак автор послання зазначив, що цей перший рік був позначений багатьма новими знайомствами із людьми, які здійснюють служіння у Торонтській єпархії: владика Степан Хміляр, сімдесят священників, богопосвячені особи, члени єпархіальної канцелярії, різні організації. Окрім того, було здійснено ряд нових призначень і, таким чином, оновлено душпастирське служіння у багатьох ділянках. Особливим викликом, за словами єпископа, став переїзд єпархіальної канцелярії у нові приміщенні, у зв’язку із завершенням періоду оренди попередніх будівель.

Єпархіальна діяльність сьогодні

Опісля, владика Браян Байда анонсував запуск нового єпархіального сайту, праця над яким продовжується у теперішньому часі. До нагальних теперішніх справ відноситься також приготування до єпархіального з’їзду молоді «Єдність 2021», співпраця із Канадською Конференцією католицьких єпископів у реалізації політики Безпеки середовища та завіту опіки як відповідь на документ цієї Конференції 2016 року «Захист неповнолітніх від сексуального насильства — Заклик до католицьких віруючих у Канаді про зцілення, примирення та трансформацію», оперативний аудит.

Відповідь Торонтської єпархії на пандемію

Також не могла не вплинути на служіння єпархії пандемія Covid-19. «Ми створили комітет, щоб відповісти на виклики Covid-19. Наш Генеральний вікарій та канцлер невтомно працювали із деканами єпархії, щоб підготувати та постійно оновлювати протокол літургійного служіння на тлі постійно мінливих обмежень, маючи завжди перед очима безпеку як духовенства, так і вірних. Як ми всі знаємо, внаслідок пандемії багатьом парафіям важко з фінансами. Особлива подяка висловлюється тим, хто продовжує підтримувати свої парафії та сприяти збору коштів. Ваша щедрість залишається необхідною для служіння у наших парафіях та в єпархії».

«Скрізь, де я бував, я мав можливість зустріти багато чудових людей»

Окремим пунктом владика Браян пригадав про численні візитації парафіяльних спільнот. «У минулому році мені пощастило відвідати із архипастирським візитом 48 парафій із різних нагод: регіональні сесії Єпархіального собору, служіння Божественних Літургій, молебнів, вечірні, похоронів, неформальні відвідини парафіяльного священника або навіть просто зупинки та фотографування церкви та залу. Я вдячний тим, хто зміг мені допомогти в цьому. За моїми підрахунками, мені залишається відвідати лише шість парафій, та ще кілька резиденцій та шкіл. Я, мабуть, відвідав би їх усіх, якби мені не перешкодили обмеження, встановлені внаслідок коронавірусу Covid-19. Ми навіть розглядаємо відкриття нової місії у Монктоні, у провінції Нью-Брансвіку», — мовив у посланні архиєрей.

«Скрізь, де я бував, я мав можливість зустріти багато чудових людей. Наші вірні справді є серцевиною нашої єпархії. Коли наші храми вважалися небезпечними для зібрань через Covid-19, вони зрозуміли важливість своїх домів як „домашніх церков“: працюючи разом, щоб власний дім був місцем молитви, — батьки, які благословили великодні кошики, та діти, які відіграли провідну роль у молитві, збираючись разом на прямі трансляції з рідної парафії. Все це — прекрасний вираз учнівсько-місіонерської діяльності. В даний час наші храми підтримують численні добровольці, щоб було у них безпечно молитися. Дякую усім вірним за співпрацю із нашими священнослужителями, які виявили стільки ревності у цей час кризи. Серед позитивів пандемії є те, що через соціальні засоби ми розвинули нові методи співпраці та взаємної підтримки. Хоч фізично віддалені, але ми насправді стали ближчими у священичому братерстві», — підсумував пройдений період пандемії владика Браян Байда.

«Дякую…»

Наприкінці свого листа до духовенства та вірних владика Браян Байда, єпарх Саскатунський та апостольський адміністратор Торонтський, ще раз подякував усім за плідну співпрацю: «Я вдячний усім вам за ваші молитви та підтримку. Насправді, ваші чутливі спостереження, відверті поради, мудрість та духовні вказівки є безцінними для мене та для тих, хто відповідає за наші живі парафії. Я захоплений потенціалом багатьох талановитих вірних у єпархії Торонто та Східної Канади. З нами Бог! Він закликає усіх нас „бути свідками“ як Його учні-місіонери. Надалі підтримуймо один одного у цьому священному покликанні. Я поручаю усіх вас під покров Пресвятої Богородиці».