«Наша спільна мрія — мати в Києві центр служіння отців оріоністів для потребуючих людей — здійснюється», — Глава УГКЦ

30 жовтня 2019

У середу, 30 жовтня 2019 року, в смт. Чабани, що на Київщині, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, поблагословив землю під спорудження соціального центру отців оріоністів.

«Сьогодні справді тут, на околицях Києва, історична подія, адже ми зібралися, щоб урочисто поблагословити цей хрест і місце, де отці оріоністи розпочнуть свою місію у Києві зі спорудження соціального центру для служіння людям, зокрема дітям з особливими потребами. Я хочу передусім подякувати, що отці оріоністи прийняли моє запрошення і приходять на служіння до Києва», — заявив Предстоятель.

За його словами, ми часто говоримо, що змістом християнської віри є віра в Бога, який є любов’ю. Проте зараз часом бракує свідчення такої віри, бо замало лише говорити про Бога, який нас любить. Передусім потрібно самим любити та свідчити про цю любов нашими ділами, особливо до людей, які найбільше її потребують.

На думку Глави УГКЦ, саме тому праця, яку отці починають у Києві, відкриває справжнє обличчя Христової Церкви-матері та огортає тих, котрі є найбільш відкинутими та забутими в цьому світі. Адже не рідко сучасна культура проявляється як культура смерті, бо у ній немає місця для життя. Проте християни вірять в те, що людське життя треба шанувати від природного зачаття до природної смерті.

«Я сподіваюся, що Господь дає нам добрий знак про те, що та наша спільна мрія — мати такий центр служіння отців оріоністів для людей з особливими потребами в Києві — починає здійснюватися», — підкреслив Блаженніший Святослав і побажав їм, щоб центр якомога швидше було збудовано.

Після освячення хреста і землі Глава УГКЦ завітав до будинку, де тепер проживають члени згромадження. Там відбулася зустріч, на якій говорили про перспективи і напрямки служіння отців оріоністів у Києві та околицях.

Довідка

Згромадження отців оріоністів було засноване святим Луїджі Оріоне наприкінці ХІХ ст. У 2001 році отці згромадження прибули в Україну, заохочені владикою Михайлом Микицеєм (нині покійним), який був на той час єпархом в Аргентині. Він належав до цього згромадження і завжди заохочував, щоб воно було і в Україні та діяло в УГКЦ.

У 2001 році перші отці з Італії прибули до Львова. Блаженніший Любомир Гузар дав своє благословення, щоб вони відкрили монастир в греко-католицькому обряді. Згодом вони вивчили мову та обряд і відтоді діє монастир у Львові.

А на початку жовтня цього року згромадження прийняло рішення відкрити другий греко-католицький монастир в Україні та відправило своїх представників — ієромонаха о. Морено Каттелана, а також семінариста Михайла Демчука на Київщину (щоб там відкрити другий греко-католицький монастир для згромадження в Україні).

Загалом згромадження присутнє в понад тридцяти країнах світу. Святий Луїджі Оріоне свого часу був вихованцем святого Івана Боско, тому оріоністи відчувають себе спорідненими з салезіанами. Крім того, їхні погляди збігаються щодо праці з дітьми та молоддю. Також вони докладають зусиль, аби надавати людям різну соціальну допомогу. Наприклад у Львові оріоністи переважно працюють з неповносправними людьми.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ