«Нарешті держава Україна розуміє роль Апостольської Столиці у міжнародній дипломатії», — Глава УГКЦ про ініціативу Зеленського зустрітись з Путіним у Ватикані

29 квітня 2021

Глава УГКЦ у традиційному інтерв’ю для Радіо Марія напередодні Великодня відповів на низку важливих запитань, що стосуються Церкви та України. Зокрема, Патріарх Святослав висловив свою позицію щодо можливої зустрічі Зеленського і Путіна у Ватикані.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вважає, що Ватикан міг би стати оптимальним місцем для його зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним. Таку думку глава держави висловив в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica.

«Ця заява для мене особисте є великою несподіванкою. Під час нашої з Президентом зустрічі про неї мова не йшла! Про цю заяву я довідався з відкритих джерел. Мені важко коментувати, потрібне роз’яснення офіційних представників Офісу Президента, які зможуть це пояснити», — заявив Глава УГКЦ Святослав Шевчук.

«Тут для мене є дві неясності. Чи просто йдеться про пошук якогось майданчика, шукають вільний стіл, де можна сісти, і хочуть знайти його саме у Ватикані? Тобто, замість Мінська має бути інше місто? Чи йдеться про пошук морального авторитету чи посередника, який міг би запроонувати новий шлях для розв’язку цієї болючої ситуації. Тому я не розумію, і не можу коментувати!» — наголосив Блаженніший Святослав Шевчук.

«Єдине, що хочу позитивне підкреслити, нарешті держава Україна розуміє роль і місце Апостольської Столиці в сучасному міждержавному діалозі, місце у міжнародній дипломатії. Ватикан — це не лише церковна структура, це суб’єкт міжнародного права, це високий майданчик світової дипломатії. Можливо, Україна нарешті усвідомить, що на цьому майданчику ми повинні бути присутні. Сподіваюся, що стосунки України і Ватикану будуть розвиватися у руслі усвідомлення Ролі Папи, як морального авторитета, та ролі Апостольської Столиці, як сучасного міждержавного майданчика, як нерву світової дипломатії, де українське питання має бути гідно представлене», — сказав Патріарх Святослав.

За матеріалами «Радіо Марія»