«Набирайтеся Божого благословення і дарів, бо Господь радо ділиться з тими, хто просить і потребує», — владика Микола Семенишин до волонтерів

13 березня 2023

У п’ятницю, 10 березня, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії у межах проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп на парафіяльному рівні» розпочався тренінг для волонтерів. Організатором заходу є «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ». Перший день тренінгу розпочали Молебнем, який очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин.

Тренінг триватиме два дні й орієнтований на розвиток парафіяльного соціального служіння з допомогою волонтерів, які впродовж навчання будуть обмінюватися досвідом та здобувати нові знання. Участь у заході беруть волонтери з дванадцяти парафій Івано-Франківської архиєпархії. Інформує про це Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Перший день тренінгу, присвячений темі «Християнське волонтерство, як лідерство», розпочався зі спільної молитви, яку очолив владика Микола, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Співслужили архиєрею о. Володимир Чорній, директор БФ «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ», о. Ярослав Рожак та о. Микола Мазурик, які також є спікерами тренінгу.

Опісля Молебну владика Микола виступив з вітальним словом, у якому висловив вдячність присутнім за те, що в такий складний час вони потрудилися прибути до серця Івано-Франківської архиєпархії — духовної семінарії, аби побути разом, помолитися, набути цінного досвіду, а також поділитися ним з іншими.

Також архиєрей наголосив, що у своєму служінні нам усім завжди потрібно наслідувати Господа: «Найбільшим волонтером і доброчинцем, який не очікує оплати за створене добро, є наш Спаситель. Бо Христос прийшов, щоб послужити людині. Він є тим милосердним самарянином — бачить людину в потребі й схиляється над нею».

Згодом єпископ висловив надію, що протягом наступних двох днів всі присутні стануть друзями та йтимуть разом на шляху добра.

«Більше як рік тому, 24 лютого, ми прокинулися і не розуміли що діється. Кожен з нас запитував себе: „Що я можу зробити й що маю робити, аби моя родина і сусіди, моє село, місто й країна не згинули від ракетних ударів?“ І кожен з нас, я певен, дав собі якусь відповідь. Та маю переконання, що та відповідь не може бути „одноразовою акцією“, яку „провели“ тоді, і попрямували далі. Бо кожен день кидає нам виклики та пропонує щось нове, тому так важливо бути уважним до подій і ситуацій, але найважливіше — до людей, які потребують нашої допомоги», — мовив архиєрей. А відтак додав:

«Я щиро вдячний, що ви, тут присутні, представляєте парафії нашої Івано-Франківської архиєпархії. 12 парафій — гарне число. Тож будьте Христовими апостолами, будьте біля Нього, бо служіння апостола — не тільки діяти, а й бути. Вже потім ми питаємо: „А що тепер я маю робити, куди йти та в який спосіб діяти?“».

Насамкінець владика Микола подякував організаторам за гарну ініціативу, та присутнім за те, що доєдналися до неї: «Я дякую організаторам цього дводенного тренінгу за те, що підготувалися і вчитимуть тому, як ще краще служити й допомагати. А вас, представників дванадцяти наших парафій, прошу — скористайтеся цим часом якнайкраще, щоб пізніше мати змогу заохочувати, ділитися й служити так, аби ті, хто бачитимуть ваше служіння запитували себе: „Чи я не можу так служити?“ Дякую, що ви є тут. Набирайтеся Божого благословення і дарів, бо Господь радо ділиться з тими, хто просить і потребує».

Згодом учасники взялися до здійснення планів програми. Зокрема, першою темою для дослідження стала «Соціальна доктрина Церкви: її сутність та зміст», спікер — о. Ярослав Рожак. Далі волонтери переглянули відео доповіді Отця та Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава про соціальне служіння, а опісля поділилися власними думками.

Програма тренінгу передбачає різноманітні інвенти для волонтерів: обговорення, лекції, аналіз, презентації, роботу в групах та практичні заняття.