На Святій Землі відбулися реколекції для духовенства Київської архиєпархії

29 березня 2019

Впродовж 25–28 березня Преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, разом зі священиками та дияконами взяли участь у Великопосних реколекціях на Святій Землі.

На Святій Землі відбулися реколекції для духовенства Київської архиєпархії

У ці дні представники Київського духовенства мали нагоду більше вивчити Святе Письмо та пройти слідами Ісуса Христа, Пресвятої Родини, апостолів та пророків. Духовні науки священикам провадив протоієрей Віталій Храбатин, експерт із біблійного богослов’я. У своїх науках проповідник звертав увагу на важливість тих місць, які в собі зберігають спомин Ісуса Христа та подій, які стали частиною Нового Завіту: «Саме тут і в цьому місці», — неодноразово реколектант розповідав паломникам про події, які знаходимо у Святому Писанні. Пригадуючи усім слова з Євангелії від Луки зі славного в’їзду до Єрусалиму: «Деякі фарисеї з народу сказали до Нього: Учителю, заборони Своїм учням! А Він їм промовив у відповідь: Кажу вам, що коли ці замовкнуть, то каміння кричатиме!» (19,39–40), проповідник підкреслив, що у Святій Землі протягом усієї історії християнства намагалися закрити уста християнам, щоб не проповідували Господа. Однак, тут усе довкола, саме каміння, продовжує промовляли до сердець кожного. Бути у Святій Землі означає частково стати очевидцями оцих подій, надати характеру і забарвлення, оживити тексти Слова Божого, які читаємо», — наголошував реколектант.

Протягом чотирьох днів священики зокрема побували у м. Вифлеємі, де молилися у храмі Різдва Христового, у Юдейській пустелі, Єрихоні, Єрусалимі, Назареті, Кані Галілейській та в інших святих місцях. Усюди, вони також спільно молилися за вірних Київської архиєпархії, а зокрема за своїх парафіян.

Знаменним був останній день реколекцій, під час якого духовенство ще раз побувало у місті Єрусалимі. Тут вони пройшли Хресною Дорогою, увінчанням якої була молитва у Храмі Гробу Господнього.

Останнім пунктом реколекційного паломництва був Храм Мелхітської Греко-Католицької Церкви де відбулася молитва та зустріч із Патріархом цієї Церкви. У цьому храмі владика Йосиф Мілян подякував усім священикам за участь у реколекціях та за спільне паломництво. Опісля, було зачитано нові декрети від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, якими іменовано нових священиків протоієреями та уділено право носити золотий хрест. Зокрема, відзначили наступних священиків: о. Олег Лучка, о. Олег Шепетяк, о. Ігор Гріщенко, о. Іван Цихуляк, о. Петро Кічула, о. Павло Локоть, о. Андрій Бонис, о. Андрій Боднарук, о. Роман Романович, о. Юліан Шеремета, о. Роман Шкрібенець, о. Степан Вавричин. Окремими Декретами було також доцінено ревність священичого служіння таких протоєреїв: о. Олексія Геника, о. Миколи Дуркалеця, о. Мирослава Латинника, о. Віталія Сидорука, о. Василя Чудійовича та нагороджено їх хрестами з прикрасами.

Відтак усі священики подякували владиці Йосифу, о. Василеві Чудійовичу та о. Андрію Бонису за ідею проведення таких реколекцій, та за підтримку у їх реалізації. Наостанок помолилися за усіх жертводавців, які постійно підтримують духовенство Київської архиєпархії.

За матеріалами Прес-служби Київської архиєпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ